Autopromocjaspot_img

Data:

UDOSTĘPNIJ

ZAPŁAĆ ZA WĘGIEL, KTÓRY SPALI KTOŚ ZUPEŁNIE INNY. PGG MA DLA KLIENTÓW OFERTĘ NIE DO ODRZUCENIA

Powiązane artykuły:

PGG – największy w Unii Europejskiej producent węgla kamiennego – tłumaczy podwyżki dodatkowymi kosztami związanych z planami zwiększenia wydobycia w przyszłym roku.

Ceny węgla znów rosną

Cena ekogroszku w sklepie internetowym wzrosła z ok. 1460 zł/t do ok. 1700 zł/t, zaś za węgiel luzem, który wcześniej kosztował średnio 1250 zł, teraz trzeba zapłacić ok. 1500 zł/t.

CZYTAJ TEŻ: ZACZYNAJĄ SIĘ PROBLEMY NA RYNKU PRACY. POPYT NA PRACĘ MALEJE

Jak podała spółka w komunikacie „Wychodząc naprzeciw wyjątkowemu zapotrzebowaniu rynku na węgiel Polska Grupa Górnicza S.A. podjęła decyzję o zwiększeniu wydobycia w przyszłym roku. W tym celu musi ponieść dodatkowe nakłady inwestycyjne, co skutkuje m.in. korektą cen opału o ok. 20 proc. w sklepie internetowym PGG S.A. od 8 września 2022 r.”.

To oznacza, że PGG żąda, by kupujący węgiel wydobyty np. latem 2022 roku zapłacili za część kosztów wydobycia węgla, który zużyje ktoś zupełnie inny – bo na powierzchnię zostanie wydobyty dopiero w przyszłości.

Sytuacja jak w późnym PRL

Klienci nie mają jednak wielkiego wyboru – bo węgla opałowego brakuje. A ceny na świecie wzrosły kilkukrotnie po agresji Rosji na Ukrainę. Sytuacja na rynku przypomina więc czasy późnego PRL. Ceny w sklepie kontrolowanym przez państwo są o połowę niższe, niż w prywatnych składach. Tyle, że węgiel „rzucają” (tym określeniem mieszkańcy PRL nazywali rzadkie dostawy towarów do sklepu) raz na jakiś czas i mało komu udaje się go po atrakcyjnej cenie kupić.

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!
ZAPŁAĆ ZA WĘGIEL, KTÓRY SPALI KTOŚ ZUPEŁNIE INNY. PGG MA DLA KLIENTÓW OFERTĘ NIE DO ODRZUCENIA

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 36 groszy dziennie za dostęp przez www i 72 grosze dziennie za dostęp do aplikacji i VOD (przy rocznym abonamencie)

Sprawdź na BIZNES24.TV