Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KRYPTO

ZAMIESZANIE Z ETF NA BITCOINA

BITCOIN NAJDROŻSZY
foto: pixabay.com

O tysiąc dolarów w kilka minut spadł kurs Bitcoina gdy okazało się że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wcale nie zatwierdziła pierwszego ETF opartego o Bitcoinie, a wcześniejsza informacja o zgodzie okazała się fake newsem.

Konto SECGov na Twitterze zostało przejęte i opublikowano nieautoryzowany tweet. SEC nie zatwierdziła notowania i handlu produktami będącymi przedmiotem obrotu giełdowego na rynku kasowym – podał przewodniczący SEC Gary Gensler.

CZYTAJ TEŻ: SPADKI NA WALL STREET

Po tym dementi szefa SEC, kur Bitcoina spadł z ponad 46 tys. do poniżej 45 tys. dolarów.

Emocje związane z ewentualnym zatwierdzenie funduszy ETF na Bitcoina wynikają z faktu, że taki produkt umożliwia inwestowania w bitcoiny bez konieczności posiadania ich w portfelach inwestycyjnych. Dzięki temu najpopularniejsza kryptowaluta świata stałaby się łatwiej dostępna dla szerszego grona inwestorów.

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ZAMIESZANIE Z ETF NA BITCOINA

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy czeka nas szok cenowy w stawkach za energię rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Wojciechem Jakóbikiem, redaktorem naczelnym biznesalert.pl.

USA

Wygrana Donalda Trumpa może oznaczać rewolucję na Wall Street. Kandydat do fotelu prezydenta USA zapowiada zniesienie części przepisów, które zostały uchwalone po kryzysie bankowym...

EUROPA

Właściciel sieci sklepów Żabka, amerykański fundusz CVC Capital Partners ogłosił zamiar wejścia na giełdę w Amsterdamie. Oferta ma objąć akcje nowej emisji – cel...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak rozliczyć zyski z inwestycji kapitałowych rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Piotrem Juszczykiem, gł. doradcą podatkowym w inFakcie.