Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

AZJA

ZAŁOŻYCIEL EVERGRANDE UNIERUCHOMIONY. POCZĄTEK KOŃCA?

Nieruchomościowy miliarder unieruchomiony w domu przez chińskie władze. Założyciel Evergrande – jednego z największych w Chinach i najbardziej zadłużonego na świecie dewelopera – został umieszczony w areszcie domowym.

EVERGRANDE

O tym, że Hui Ka Yan znajduje się pod policyjnym nadzorem poinformowała dziś agencja Bloomberga powołując się na osoby zbliżone do sprawy. Według agencji założyciel Evergrande trafił do aresztu domowego co najmnej kilka dni temu – Bloomberg nie precyzuje kiedy.

Informacja o areszcie wzmocniła obawy, że spółka Evergrande – która już od ponad roku straszy chińską branżę finansową widmem bankructwa – zostanie zlikwidowana przez władze w Pekinie. Taka likwidacja oznaczałaby co prawda banków, ale prawdopodobnie niższe, niż niekontrolowana upadłość, której rynki również się obawiają. Evergande ma 300 miliardów dolarów długu – to równowartość połowy rocznego PKB Polski.

ZAŁOŻYCIEL EVERGRANDE UNIERUCHOMIONY. POCZĄTEK KOŃCA?

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach spółki Amica rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Michałem Rakowskim, wiceprezesem Amica S.A.

GOSPODARKA

Polska wołowina po dekadach embarga wraca do Chin. Jak poinformował dzisiaj ambasador Polski w Chinach Jakub Kumoch. "Jesteśmy o krok od wejścia z polską...

AZJA

Dane z Azji wspierają giełdowy entuzjazm.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O targach odbywających się w Chinach rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z doktorem Andrzejem Juchniewiczem, szefem biura Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Szanghaju.

%d bloggers like this: