Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GOSPODARKA

ZALICZKI Z KPO ZATWIERDZONE

ZALICZKI Z KPO
FOT.: Ibrahim Boran / Unsplash

Komisja Europejska zatwierdziła wypłatę pięciu miliardów euro zaliczki dla Polski ze zmienionego Krajowego Planu Odbudowy.

Formalnie nie ma jeszcze konkretnej daty, kiedy unijne euro popłynie do Polski. Wcześniej media informowały, że stanie się to na początku przyszłego roku.

CZYTAJ TEŻ: RZĄDOWE WAKACJE KREDYTOWE BEZ POPARCIA OPOZYCJI

Dzisiejsza decyzja Komisji Europejskiej musi zostać jeszcze zaakceptowana przez ministrów finansów krajów członkowskich. To stanie się 8 grudnia. W historii Unii nie zdarzyło się, by ministrowie odrzucili wniosek komisarzy.

Pieniądze, które dziś odblokowała Komisja to środki z programu RePowerUE przeznaczone na uniezależnienie energetyczne od Rosji. Na pięć miliardów euro składa się: 551 mln euro z puli grantów i 4,5 mld z puli nowych pożyczek na niezależność energetyczną.

Zaliczka nie jest uwarunkowana stanem praworządności w naszym kraju.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ZALICZKI Z KPO ZATWIERDZONE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: