Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

CENY

ZAKOPANE BĘDZIE PĘKAŁO W SZWACH. JAK SPĘDZIMY TEGOROCZNEGO SYLWESTRA I FERIE?

Zakopane może w tym roku pękać w szwach. Jak donosi portal Nocowanie.pl, na Sylwestra zimowej stolicy Polski, zdecydował się co czwarty użytkownik serwisu. Za wysokim zainteresowaniem – idą wysokie ceny. Ceny noclegów mają być tam aż o 1/4 wyższe niż w pozostałych regionach kraju.

ZAKOPANE BĘDZIE PĘKAŁO W SZWACH. JAK SPĘDZIMY TEGOROCZNEGO SYLWESTRA I FERIE?
Fot: Marek Piwnicki/Pexels

Jak wynika z danych serwisu Nocowanie.pl, do Zakopanego na sylwestra wybiera się aż co czwarty klient portalu. Jeżeli nie w Zakopanem, to szukamy noclegów w pobliskiej Białce Tatrzańskiej, Kościelisku, Szczawnicy, Bukowinie Tatrzańskiej, Poroninie czy Murzasichlu. W sumie – połowa wszystkich wyszukiwań dotyczy miejscowości położonych w województwie małopolskim.

Pod względem popularności w tym czasie, na drugim miejscu znalazło się województwo dolnośląskie (⅕ wszystkich wyszukiwań), a na trzecim śląskie (13 proc. wyszukiwań). Jeśli chodzi o miejscowości, drugą pozycję wśród wyborów turystów zajmuje Karpacz (7 proc. wyszukiwań), a trzecią Szklarska Poręba (5 proc. wyszukiwań).

Ponad 60 proc. osób, które planują wyjechać na Sylwestra, ma w planach pobyt dwu- lub trzydniowy, a 14 proc. czterodniowy. 7 proc. planuje wyjechać tylko na jeden dzień. Na Nowy Rok bawimy się bez dzieci – ponad 27 proc. wyszukiwań dotyczy zakwaterowania dla dwojga dorosłych.

CZYTAJ TEŻ: Z POLSKI ZNIKNIE CO TRZECIA RESTAURACJA? GASTRONOMIĘ CZEKA (KOLEJNY) KRYZYS

O to, z czego wynikają wysokie ceny w Zakopanem i czego spodziewać się na ferie zimowe pytaliśmy w BIZNES24 Karola Wagnera, członka zarządu Tatrzańskiej Izby Gospodarczej. Jak tłumaczył, podwyżki w tym sezonie były nieuniknione.

CZYTAJ TEŻ: SYLWESTER MARZEŃ CZY ZMORA DLA BRANŻY TURYSTYCZNEJ? (ROZMOWA)


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ZAKOPANE BĘDZIE PĘKAŁO W SZWACH. JAK SPĘDZIMY TEGOROCZNEGO SYLWESTRA I FERIE?

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O załamaniu na rynku kredytów hipotecznych rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z profesorem Waldemarem Rogowskim, głównym analitykiem BIK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że do 31 stycznia mija termin składania zeznania PIT-8AR czyli podatku z tytułu konkursów czy nagród w sprzedaży premiowanej rozmawiał Marcin Dobrowolski...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co przyczyniło się do tego, że nowych pieniędzy w polskiej gospodarce przybywa mniej rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z prof. Marianem Nogą...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O kolejnym zwrocie w sprawie pozwów „wiborowych” rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr Sebastianem Frejowskim z kancelarii Frejowski i Wspólnicy.

%d bloggers like this: