Jak wynika z danych serwisu Nocowanie.pl, do Zakopanego na sylwestra wybiera się aż co czwarty klient portalu. Jeżeli nie w Zakopanem, to szukamy noclegów w pobliskiej Białce Tatrzańskiej, Kościelisku, Szczawnicy, Bukowinie Tatrzańskiej, Poroninie czy Murzasichlu. W sumie – połowa wszystkich wyszukiwań dotyczy miejscowości położonych w województwie małopolskim.
Pod względem popularności w tym czasie, na drugim miejscu znalazło się województwo dolnośląskie (⅕ wszystkich wyszukiwań), a na trzecim śląskie (13 proc. wyszukiwań). Jeśli chodzi o miejscowości, drugą pozycję wśród wyborów turystów zajmuje Karpacz (7 proc. wyszukiwań), a trzecią Szklarska Poręba (5 proc. wyszukiwań).
Ponad 60 proc. osób, które planują wyjechać na Sylwestra, ma w planach pobyt dwu- lub trzydniowy, a 14 proc. czterodniowy. 7 proc. planuje wyjechać tylko na jeden dzień. Na Nowy Rok bawimy się bez dzieci – ponad 27 proc. wyszukiwań dotyczy zakwaterowania dla dwojga dorosłych.
CZYTAJ TEŻ: Z POLSKI ZNIKNIE CO TRZECIA RESTAURACJA? GASTRONOMIĘ CZEKA (KOLEJNY) KRYZYS
O to, z czego wynikają wysokie ceny w Zakopanem i czego spodziewać się na ferie zimowe pytaliśmy w BIZNES24 Karola Wagnera, członka zarządu Tatrzańskiej Izby Gospodarczej. Jak tłumaczył, podwyżki w tym sezonie były nieuniknione.
CZYTAJ TEŻ: SYLWESTER MARZEŃ CZY ZMORA DLA BRANŻY TURYSTYCZNEJ? (ROZMOWA)
Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!
Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.
Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24
Tylko 36 groszy dziennie za dostęp przez www i 72 grosze dziennie za dostęp do aplikacji i VOD (przy rocznym abonamencie)
Sprawdź na BIZNES24.TV