Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

COVID

ZAKAŻENIA PODCZAS WAKACJI – PORÓWNANIE SEZONU 2020 I 2021 ŚREDNIEJ 7D ZAKAŻEŃ COVID19

Czy grozi nam kolejny lockdown? Redakcja Biznes24 przygotowała porównanie okresów od lipca do 6 września 2020 i 2021 roku pod względem wartości średnich 7dniowych zakażeń koronawirusem.

ZAKAŻENIA PODCZAS WAKACJI - PORÓWNANIE SEZONU 2020 I 2021 ŚREDNIEJ 7D ZAKAŻEŃ COVID19

Na wykresie przedstawiamy jak wyglądał zeszłoroczny sezon wakacyjny, w porównaniu do tegorocznego pod względem liczby potwierdzonych zakażeń chorobą Covid-19. W obu przypadkach dominował trend wzrostowy, aczkolwiek w zeszłym roku było wyraźnie więcej pozytywnych wyników na obecność sars-cov-2 i przyrost zakażeń od lipca do połowy sierpnia był agresywniejszy po czym ustabilizował się. W wrześniu nastąpił zauważalny spadek średniej 7dniowej.

Natomiast w tym roku wzrost trwał od 15 lipca i z jedno- dniowymi przerwami notowaliśmy ciągły przyrost zakażeń. Koniec końców 6 września zanotowaliśmy większą liczbę zakażeń koronawirusem niż na początku lipca zeszłego roku, która wyniosła 326 pozytywnych przypadków co jest największą liczbą zakażeń w tegorocznym sezonie wakacyjnym. W zeszłym roku w III kwartale najwyższa liczba zakażeń wyniosła 727 przypadków, a badany okres został zakończony liczbą 565 zakażeń chorobą covid-19.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ZAKAŻENIA PODCZAS WAKACJI - PORÓWNANIE SEZONU 2020 I 2021 ŚREDNIEJ 7D ZAKAŻEŃ COVID19

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

COVID

COVID zabił w ciągu dwóch lat co pięćsetnego człowieka. WHO przedstawiło swoje szacunku ponad dwukrotnie przekraczające oficjalne rządowe dane o zgonach spowodowanych pandemią.

ŚWIAT

Premier Izraela zapowiedział koniec obowiązywania paszportów covidowych jeszcze w lutym.

FINANSE OSOBISTE

Ceny noclegów w górę o 20 procent w ciągu roku - informuje Airbnb. Portal przy okazji dobrych wyników kwartalnych prognozuje koniec pandemii strat w...

COVID

Koniec covidowych ograniczeń w Szwecji. Rząd w Sztokholmie zdecydował, że przestaną obowiązywać dziś o północy.

%d bloggers like this: