Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

COVID

ZAKAŻENIA PODCZAS WAKACJI – PORÓWNANIE SEZONU 2020 I 2021 ŚREDNIEJ 7D ZAKAŻEŃ COVID19

Czy grozi nam kolejny lockdown? Redakcja Biznes24 przygotowała porównanie okresów od lipca do 6 września 2020 i 2021 roku pod względem wartości średnich 7dniowych zakażeń koronawirusem.

ZAKAŻENIA PODCZAS WAKACJI - PORÓWNANIE SEZONU 2020 I 2021 ŚREDNIEJ 7D ZAKAŻEŃ COVID19

Na wykresie przedstawiamy jak wyglądał zeszłoroczny sezon wakacyjny, w porównaniu do tegorocznego pod względem liczby potwierdzonych zakażeń chorobą Covid-19. W obu przypadkach dominował trend wzrostowy, aczkolwiek w zeszłym roku było wyraźnie więcej pozytywnych wyników na obecność sars-cov-2 i przyrost zakażeń od lipca do połowy sierpnia był agresywniejszy po czym ustabilizował się. W wrześniu nastąpił zauważalny spadek średniej 7dniowej.

Natomiast w tym roku wzrost trwał od 15 lipca i z jedno- dniowymi przerwami notowaliśmy ciągły przyrost zakażeń. Koniec końców 6 września zanotowaliśmy większą liczbę zakażeń koronawirusem niż na początku lipca zeszłego roku, która wyniosła 326 pozytywnych przypadków co jest największą liczbą zakażeń w tegorocznym sezonie wakacyjnym. W zeszłym roku w III kwartale najwyższa liczba zakażeń wyniosła 727 przypadków, a badany okres został zakończony liczbą 565 zakażeń chorobą covid-19.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

GPW

Pierwszy debiut na GPW, a konkretnie na alternatywnym rynku NewConnect. Road Studio rozpoczęło notowania z 27 procentową przeceną.

GPW

Potwierdziły się doniesienia mediów o tym, że węgierski MOL odkupi od Orlenu część stacji Lotosu po fuzji obu firm, a naftowy koncern Saudi Aramco...