Connect with us

Hi, what are you looking for?

COVID

ZAKAŻENIA PODCZAS SEZONÓW WAKACYJNYCH – PORÓWNANIE SEZONU 2020 I 2021 ŚREDNIEJ 7D ZAKAŻEŃ COVID19

Czy grozi nam kolejny lockdown? Redakcja Biznes24 przygotowała porównanie okresów od lipca do 6 września 2020 i 2021 roku pod względem wartości średnich 7dniowych zakażeń koronawirusem.

Na wykresie przedstawiamy jak wyglądał zeszłoroczny sezon wakacyjny, w porównaniu do tegorocznego pod względem liczby potwierdzonych zakażeń chorobą Covid-19. W obu przypadkach dominował trend wzrostowy, aczkolwiek w zeszłym roku było wyraźnie więcej pozytywnych wyników na obecność sars-cov-2 i przyrost zakażeń od lipca do połowy sierpnia był agresywniejszy po czym ustabilizował się. W wrześniu nastąpił zauważalny spadek średniej 7dniowej. Natomiast w tym roku wzrost trwał od 15 lipca i z jedno- dniowymi przerwami notowaliśmy ciągły przyrost zakażeń. Koniec końców 6 września zanotowaliśmy większą liczbę zakażeń koronawirusem niż na początku lipca zeszłego roku, która wyniosła 326 pozytywnych przypadków co jest największą liczbą zakażeń w tegorocznym sezonie wakacyjnym. W zeszłym roku w III kwartale najwyższa liczba zakażeń wyniosła 727 przypadków, a badany okres został zakończony liczbą 565 zakażeń chorobą covid-19.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

COVID

Powiat łęczyński - na terenie którego działa LW Bogdanka - spełnia warunki zakwalifikowania go do tzw. żółtej strefy pod względem liczby nowych zakażeń. Tamtejszy...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

RYNKI

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.