Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

HANDEL

ZAKAZ HANDLU ALKOHOLEM NA STACJACH

ZAKAZ HANDLU ALKOHOLEM
foto: pixabay.com

Rząd chce wprowadzić częściowy zakaz handlu alkoholem na stacjach paliw. Nad projektem pracuje ministerstwo zdrowia. Według Izabeli Leszczyny, projekt ustawy pod obrady sejmu ma trafić po wakacjach.

Minister Zdrowia zapowiedziała w programie Polsat News, że stacje nie będą mogły sprzedawać alkoholu w nocy. W ciągu dnia będzie można na nich kupić piwo czy inny napój wysokoprocentowy.

CZYTAJ TEŻ: LUKA VAT AKTYWOWAŁA SKARBÓWKĘ

Minister była pytana czy nie należy też ograniczyć sprzedaży alkoholu w sklepach nocnych, Leszczyna odpowiedziała, że ta kwestia jest domeną samorządów i wiele samorządów takie zakazy wprowadza.

Jednym z takich miast jest Kraków, gdzie zakaz nocnej sprzedaży alkoholu obowiązuje od 1 lipca 2023 roku. Od tego czasu sprzedaż jest zakazana na terenie całego miasta od północy do godziny 5.30. W tym czasie mieszkańcy mogą zakupić alkohol jedynie w lokalach gastronomicznych takich jak bary i restauracje. Jak podaje krakowska policja od czasu wprowadzenia nocnego zakazu handlu liczba interwencji spadła o 53 proc.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ZAKAZ HANDLU ALKOHOLEM NA STACJACH

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSPORT

Jednym z głównych tematów na europejskich giełdach – obok amerykańskiej kampanii wyborczej jest kurs ikony tanich linii lotniczych. Ryanair znalazł się dzisiaj na imponującym...

DŁUG PUBLICZNY

Mocno rośnie zadłużenie w stosunku do PKB naszego kraju. I zdaniem ekonomistów będziemy zadłużać się coraz bardziej. CZYTAJ TEŻ: WIDMO WIBOROWEGO TSUNAMI NAD BANKAMI...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Mieszkanie we włoszech, albo dom we Włoszech. Jak bezpiecznie kupić nieruchomość nad Tybrem? Radzi Marcin Kwapiński, radca prawny, który jako polsko-włoski prawnik pomaga w...

INNE

Niewykluczone, że tarcze na pra zostaną z nami jeszcze w przyszłym roku. Rozmowy w tej sprawie zapowiedział Andrzej Domański, minister finansów.