Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

ZADYSZKA ING BSK?

ZADYSZKA ING BSK

Czyżby zbliżał sie koniec bankowych żniw? Zysk ING Banku Śląskiego, czwartego pod wielkości aktywów banku w Polsce, choć lepszy niż przed rokiem okazał się, się dużo gorszy niż oczekiwał rynek.

W pierwszym kwartale tego roku ING Bank Śląski zarobił na czysto 993 mln zł. To co prawda o 9 proc. więcej niż na początku 2022 roku, ale o 10 proc. mniej niż oczekiwali analitycy.

CZYTAJ TEŻ: MAJÓWKOWE WZROSTY NA WALL STREET

Wpływ na gorsze od oczekwiań wyniki banku miało zawiązanie wyższych rezerw. Odpisy wyniosły w pierwszym kwartale 196mln zł i były 65 proc. wyższe od oczekiwań.

Przypomnijmy, że w rekordowym 2023 roku wszystkie banki w Polsce zarobiły łącznie ponad 27 i pół miliarda zł – to o prawie 160 proc. więcej niż przed rokiem.

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ZADYSZKA ING BSK?

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSPORT

Jednym z głównych tematów na europejskich giełdach – obok amerykańskiej kampanii wyborczej jest kurs ikony tanich linii lotniczych. Ryanair znalazł się dzisiaj na imponującym...

DŁUG PUBLICZNY

Mocno rośnie zadłużenie w stosunku do PKB naszego kraju. I zdaniem ekonomistów będziemy zadłużać się coraz bardziej. CZYTAJ TEŻ: WIDMO WIBOROWEGO TSUNAMI NAD BANKAMI...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Mieszkanie we włoszech, albo dom we Włoszech. Jak bezpiecznie kupić nieruchomość nad Tybrem? Radzi Marcin Kwapiński, radca prawny, który jako polsko-włoski prawnik pomaga w...

INNE

Niewykluczone, że tarcze na pra zostaną z nami jeszcze w przyszłym roku. Rozmowy w tej sprawie zapowiedział Andrzej Domański, minister finansów.