Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GOSPODARKA

ZABRAKNIE PRACOWNIKÓW ZE WSCHODU?

Czy polskie firmy będą mieć kłopoty z pracownikami zza naszej wschodniej granicy? Dwa razy mniej Ukraińców niż rok temu planuje zostać w Polsce.

WYNAGRODZENIA W POLSCE
foto: pixabay.com

Choć w 43 proc. polskich firm aktualnie pracują osoby z Ukrainy, to ich zatrudnienie w Polsce spada. Jeszcze w 2023 roku niemal co drugi przedsiębiorca miał w swojej załodze kadrę ze Wschodu (49 proc.). W dodatku około 70 proc. firm dostrzega wzrost wymagań finansowych imigrantów zza wschodniej granicy.

Według „Barometru Polskiego Rynku Pracy” przygotowanego przez Personal Service najwięcej pracowników z Ukrainy pracuje w firmach zatrudniających ponad 250 osób – już 55 proc. z nich ma w załodze kadrę ze Wschodu w porównaniu do 49 proc. średnich firm i co czwartej małej.

Jednak to się wkrótce może zmienić. Jak wynika z badań firmy Gremi Personal liczba osób, które zdecydowanie planują pozostać w Polsce, spadła o 17% w porównaniu do ubiegłego roku.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CENY

Ceny żywności znowu wzrosną - uważają analitycy.

USA

W tym tygodniu inwestorzy czekają przede wszystkim na piątkowy raport o wydatkach gospodarstw domowych. To ten dokument ma kluczowe znaczenie dla decyzji Rezerwy Federalnej...

USA

W tym tygodniu amerykańscy inwestorzy oczekują na piątkowe dane o wydatkach gospodarstw domowych. To będzie ostatni tego typu raport przed kolejnym posiedzeniem Rezerwy Federalnej,...

UNIA EUROPEJSKA

Afera w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, która może spowodować utratę ogromnych środków z unijnej kasy.