Connect with us

Hi, what are you looking for?

FINANSE OSOBISTE

ŻABKOWICZE NIE POZOSTANĄ Z DŁUGAMI

Właściciel sieci sklepów Żabka wychodzi z propozycją masowego ubezpieczenia swoich franczyzobiorców od ryzyka ekonomicznego jakim jest bankructwo. Ubezpieczenie będzie oferowane przez grupę PZU.

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych PZUW, należąca do grupy PZU ubezpieczy 6000 franczyzobiorców Żabki tw. „polisą na biznes”. Ubezpieczenie zapewni ochronę finansową w przypadku niewypłacalności po zamknięciu mikro przedsiębiorstwa, a jej rata będzie kosztowała kilkadziesiąt złotych miesięcznie.

Już od dłuższego czasu rynek oczekiwał takiego ruchu z strony rynku ubezpieczeń, pozwoli to na ewentualne powinięcie nogi w prowadzeniu działalności gospodarczej szczególnie w pierwszym roku, kiedy to ryzyko upadłości i pozostania z długami jest największe. Żabka będzie pierwszą siecią mikro sklepów spożywczych, które obejmie polisa, na podobne rozwiązanie czkają franczyzobiorcy sieci sklepów tj. Carrefour Express, Topaz lub Spar.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

RYNKI

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

GPW

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.