Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FINANSE OSOBISTE

ŻABKOWICZE NIE POZOSTANĄ Z DŁUGAMI

Właściciel sieci sklepów Żabka wychodzi z propozycją masowego ubezpieczenia swoich franczyzobiorców od ryzyka ekonomicznego jakim jest bankructwo. Ubezpieczenie będzie oferowane przez grupę PZU.

ŻABKOWICZE NIE POZOSTANĄ Z DŁUGAMI

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych PZUW, należąca do grupy PZU ubezpieczy 6000 franczyzobiorców Żabki tw. „polisą na biznes”. Ubezpieczenie zapewni ochronę finansową w przypadku niewypłacalności po zamknięciu mikro przedsiębiorstwa, a jej rata będzie kosztowała kilkadziesiąt złotych miesięcznie.

Już od dłuższego czasu rynek oczekiwał takiego ruchu z strony rynku ubezpieczeń, pozwoli to na ewentualne powinięcie nogi w prowadzeniu działalności gospodarczej szczególnie w pierwszym roku, kiedy to ryzyko upadłości i pozostania z długami jest największe. Żabka będzie pierwszą siecią mikro sklepów spożywczych, które obejmie polisa, na podobne rozwiązanie czkają franczyzobiorcy sieci sklepów tj. Carrefour Express, Topaz lub Spar.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

GPW

Pierwszy debiut na GPW, a konkretnie na alternatywnym rynku NewConnect. Road Studio rozpoczęło notowania z 27 procentową przeceną.

GPW

Potwierdziły się doniesienia mediów o tym, że węgierski MOL odkupi od Orlenu część stacji Lotosu po fuzji obu firm, a naftowy koncern Saudi Aramco...