Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

ŻABKA WSKOCZY NA GPW

ŻABKA WSKOCZY NA GPW

Szykuje się potężne IPO – już we wrześniu sieć Żabka ma wejść na warszawską giełdę, wartość emisji może sięgnąć 6 mld złotych.

Agencja Bloomberg poinformowała, że fundusz CVC Capital Partners zamierza przeprowadzić ofertę publiczną akcji Żabki. Co ważne, wbrew pojawiającym się obawom wybrać ma parkiet w Warszawie, nie w Amsterdamie. Do IPO ma dojść we wrześniu i według źródeł agencji może być ono warte 1-1,5 mld USD, czyli 4-6 mld zł. Wycena całej Żabki na potrzeby oferty publicznej ma sięgać 7.5-8 mld USD czyli 30-32 mld zł.

CZYTAJ TEŻ: POLACY CHCĄ CZTERECH DNI PRACY

Ostatnie dostępne dane finansowe spółki pochodzą z 2022 roku, w którym jej przychody sięgnęły 18.5 mld złotych, zysk EBITDA 2.4 mld zł, a zysk netto 384 mln złotych.

Ewentualna oferta publiczna Żabki byłaby największą od 2020 roku, kiedy na parkiet weszło Allegro z akcjami wartymi 10 mld zł. Do ostatnich debiutów z ofertami przekraczającymi 1 mld zł doszło w 2021 r., gdy na rynek wchodziły Huuuge, Pepco, Grupa Pracuj i STS Holding.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ŻABKA WSKOCZY NA GPW

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INFLACJA

Inflacja CPI we Włoszech 3 miesiąc ustabilizowana. W czerwcu wyniosła 0.8% – podał włoski urząd statystyczny. To ważna informacja z 3 największej gospodarki strefy...

GOSPODARKA

W maju nastąpił spadek polskiego eksportu we wszystkich kategoriach, najmocniej, środków transportu - podał Narodowy Bank Polski.

USA

Akcje Trump Media rosły momentami nawet o ponad 50% w handlu przedsesyjnym, kilkadziesiąt godzin po próbie zamachu na byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Po starcie...

USA

Do rekordu wszechczasów doleciał kurs akcji Goldman Sachs w handlu przedsesyjnym. Wszystko za sprawą rewelacyjnych wyników jakie podał bank za drugi kwartał tego roku.