Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

ZA ZUBOŻENIE E. MUSKA CHCĄ 7 MLD DOLARÓW

Trzy firmy adwokackie, które doprowadziły do zablokowania olbrzymiego pakietu wynagrodzenia Elona Muska w wysokości 56 miliardów dolarów, teraz domagają się… 7 mld dolarów za swoje usługi.

ZA ZUBOŻENIE E. MUSKA CHCĄ 7 MLD DOLARÓW
Daniel Oberhaus (2018)/Flickr.com

Na początku tygodnia w sądzie w stanie Delaware trwała zacięta batalia pomiędzy prawnikiem reprezentującym Teslę i pełnomocnikiem jej akcjonariusza Richarda Tornetta, który posiadając zaledwie 9 udziałów spółki Muska, skutecznie pozwał ją, blokując ogromną wypłatę dla ekscentrycznego miliardera.

Teraz trzy spółki prawnicze, które reprezentowały Tornetta, domagają się od Tesli zapłaty za swoje usługi, dokładnie 7 miliardów 300 milionów dolarów płatnych… w akcjach tesli co stanowi ok 11% wysokości zablokowanego wynagrodzenia Muska.

“To wygląda jak żart o prawnikach przeniesiony do prawdziwego życia” – skomentował adwokat Tesli.

Jeśli sąd uznałby roszczenia kancelarii o zapłatę niebotycznego wynagrodzenia, oznaczałoby to, że wszystkich niespełna 40 prawników zaangażowanych w sprawę, otrzymałoby wypłatę w wysokości ok. 370 000 dolarów za każdą przepracowaną godzinę.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INFLACJA

Inflacja CPI we Włoszech 3 miesiąc ustabilizowana. W czerwcu wyniosła 0.8% – podał włoski urząd statystyczny. To ważna informacja z 3 największej gospodarki strefy...

GOSPODARKA

W maju nastąpił spadek polskiego eksportu we wszystkich kategoriach, najmocniej, środków transportu - podał Narodowy Bank Polski.

USA

Akcje Trump Media rosły momentami nawet o ponad 50% w handlu przedsesyjnym, kilkadziesiąt godzin po próbie zamachu na byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Po starcie...

USA

Do rekordu wszechczasów doleciał kurs akcji Goldman Sachs w handlu przedsesyjnym. Wszystko za sprawą rewelacyjnych wyników jakie podał bank za drugi kwartał tego roku.