Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

ZA WCZEŚNIE NA KSEF?

Lipiec przyszłego roku to za wcześnie, żeby małe firmy obciążyć obowiązkiem elektroniczny e-faktur – uważa Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw. I apeluje do ministra finansów Andrzeja Domańskiego, żeby o pół roku opóźnił KSEF dla MŚP.

ZA WCZEŚNIE NA KSEF?
zdjęcie: Paweł Kacperek

Rzecznik Adam Abramowicz pisze w swoim liście do ministra finansów, że konsultacje, które przeprowadził z małymi i średnimi przedsiębiorstwami wskazują, iż sektora MŚP nie stać na tak błyskawiczne wprowadzenie systemu faktur elektronicznych. Rzecznik rozmawiał m.in. z przedsiębiorcami, którzy do KSEF przystąpili dobrowolnie. Można to robić już od początku tego roku. Zdaniem Adama Abramowicza termin na początku lipca 2024 roku jest realny tylko dla dużych firm, które są w stanie skierować do pracy nad dostosowaniem do KSEF zespoły pracowników.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŁAD, PODATKI I PRAKTYKA

Sejm rozpoczął dwudniowe obrady. Z punktu widzenia przedsiębiorców najważniejszym projektem, jakim zajmują się posłowie jest ten dotyczący wprowadzenia elektronicznego obiegu faktury czyli KSEF

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak Zakopane szykuje się na przyjęcie turystów w majówkę rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Wiktorem Wróblem prezesem zarządu firmy Nosalowy Dwór.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach i wachlarzu zamówień rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Krzysztofem Kosiorkiem-Sobolewskim, prezesem Zrembu Chojnice.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Rainbow rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem Szczechurą, prezesem, Rainbow Tours.