Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

ZA WCZEŚNIE NA KSEF?

Lipiec przyszłego roku to za wcześnie, żeby małe firmy obciążyć obowiązkiem elektroniczny e-faktur – uważa Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw. I apeluje do ministra finansów Andrzeja Domańskiego, żeby o pół roku opóźnił KSEF dla MŚP.

ZA WCZEŚNIE NA KSEF?
zdjęcie: Paweł Kacperek

Rzecznik Adam Abramowicz pisze w swoim liście do ministra finansów, że konsultacje, które przeprowadził z małymi i średnimi przedsiębiorstwami wskazują, iż sektora MŚP nie stać na tak błyskawiczne wprowadzenie systemu faktur elektronicznych. Rzecznik rozmawiał m.in. z przedsiębiorcami, którzy do KSEF przystąpili dobrowolnie. Można to robić już od początku tego roku. Zdaniem Adama Abramowicza termin na początku lipca 2024 roku jest realny tylko dla dużych firm, które są w stanie skierować do pracy nad dostosowaniem do KSEF zespoły pracowników.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O akcjach Kernela i decyzji o obniżeniu kapitału zakładowego, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Jarosławem Dominiakiem, prezesem Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O rosnących zarobkach w Polsce i o tym jak te wzrosty wpłyną na gospodarkę rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr Kazimierzem Sedlakiem, dyrektorem...