Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

CENY

ZA ROK TARYFY ZA GAZ I PRĄD BĘDĄ NIECO NIŻSZE

TARYFY ZA GAZ I PRĄD
foto: pixabay.com

Spadek cen paliw w ostatnich miesiącach powinien sprawić, że taryfy przedsiębiorstw energetycznych i ciepłowniczych na 2024 będą nieco niższe niż w tym roku – deklaruje czuwający nad wysokością naszych rachunków Urzędu Regulacji Energetyki.

CZYTAJ TEŻ: GOTÓWKA W FIRMACH ZOSTAJE

Jedak na znaczne obniżki cen prądu i gazu nie ma co liczyć. Jak powiedział szef URE w rozmowie z portalem 300Gospodarka.pl podstawowe koszty działalności przedsiębiorstw energetycznych, przede wszystkim koszty podstawowych paliw stosowanych w energetyce, koszty uprawnień do emisji CO2, w ciągu kilku ostatnich lat znacznie wzrosły. I mimo, że obecnie widać stabilizację cen paliw, zauważalny spadek cen gazu ziemnego czy brak przesłanek do dalszego wzrostu cen węgla, to nieuprawnione byłoby oczekiwanie, że wrócimy do poziomu cen i kosztów z roku 2019.

ZA ROK TARYFY ZA GAZ I PRĄD BĘDĄ NIECO NIŻSZE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: