Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

COVID

ZA MIESIĄC OBOSTRZENIA? ZASZCZEPIONYCH NIE BĘDĄ DOTYCZYĆ

Lockdown może wrócić pod koniec sierpnia – wynika z informacji ministra zdrowia. Adam Niedzielski poinformował dziś, że według ministerstwa do końca sierpnia liczba nowych zakażeń koronawirusem może wzrosnąć do tysiąca dziennie.

ZA MIESIĄC OBOSTRZENIA? ZASZCZEPIONYCH NIE BĘDĄ DOTYCZYĆ

Minister podtrzymał też zapowiedź, że przy takiej skali zakażeń zostaną wprowadzone pierwsze obostrzenia. Rząd zamierza wprowadzać je regionalnie – od początku wakacji zapowiada, że najszybciej ograniczenia zostaną wprowadzone w tych częściach Polski, w których odsetek zaszczepionych osób będzie najniższy. Najmniej szczepionek w przeliczeniu na liczbę mieszkańców przypada na południowo-wschodnią Polskę. Ale tak się składa, że to również najsłabiej zaludniona część Polski, więc nie jest oczywiste, że to tu liczba zakażeń będzie przyrastać najszybciej.

Ważne uzupełnienie słów ministra Adama Niedzielskiego padło ze strony rzecznika rządu. Piotr Muller pytany o plany obostrzeń zapowiedział dziś, że do wszelkich obowiązujących limitów – np. wejść do galerii handlowych, restauracji czy hoteli – nie będą wliczane osoby zaszczepione przeciwko koronawirusowi.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co najbardziej niepokoi polskich przedsiębiorców i co rząd robi aby utrzymać dostawy energii i pomóc w problemie enrgetycznym - rozmawiał Marcin Dobrowolski...

COVID

COVID zabił w ciągu dwóch lat co pięćsetnego człowieka. WHO przedstawiło swoje szacunku ponad dwukrotnie przekraczające oficjalne rządowe dane o zgonach spowodowanych pandemią.

ŚWIAT

Premier Izraela zapowiedział koniec obowiązywania paszportów covidowych jeszcze w lutym.

COVID

Koniec covidowych ograniczeń w Szwecji. Rząd w Sztokholmie zdecydował, że przestaną obowiązywać dziś o północy.

%d bloggers like this: