Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

ŚWIAT

YELLEN OSTRZEGA CHINY PRZED SANKCJAMI

Biały Dom zatwierdził warty 800 milionów dolarów kolejny pakiet pomocy militarnej dla Ukrainy. Prezydent Joe Biden zapewniał broniącą się już drugi miesiąc Ukrainę, że ta otrzyma od Stanów Zjednoczonych broń i amunicję – w tym artylerię, opancerzone transportery a także śmigłowce.

Wczoraj głos zabrała też sekretarz skarbu Janet Yellen, która ostrzegła Chiny, że odczują konsekwencje gospodarcze ze strony społeczności międzynarodowej, jeśli nie zmienią kierunku współpracy z Rosją.

YELLEN OSTRZEGA CHINY PRZED SANKCJAMI

Amerykańskie media – cytując wczorajsze wystąpienie Janet Yellen skierowane do Rady Atlantyckiej zwracają uwagę na ostry ton wypowiedzi szefowej amerykańskiego departamentu skarbu.


Yellen mówiła w nim o bliskich stosunkach jakie łączą Chiny z Rosją, które mogą być użyte we właściwy sposób i w słusznym celu jakim jest szybkie zakończenie wojny w Ukrainie. Szefowa departamentu skarbu ostrzegła Chiny, że jeśli pozostaną bierne lub będą współpracować z Rosją, to świat nie pozostanie na to obojętny i będzie wywierał nacisk gospodarczy na Państwo Środka.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co się dzieje na Dalekim Wschodzie wśród największych sojuszników Władimira Putina rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Bartoszem Ziółkiem, prezesem Amber Global...

BIZNES I POLITYKA

Trump oskarżony o wyłudzenie kredytów. Były prezydent USA Donald Trump, jego firma i troje dzieci zostali oskarżeni w środę przez prokurator Nowy Jork o...

RYNKI

Czy Fed zarządzi światową recesję? Dotychczasowe podwyżki stóp w USA na razie nie wystraszyły inflacji konsumenckiej, która co prawda nieco spadła - ale nie...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O zmianach zachodzących w chińskiej gospodarce rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr Przemysławem Kwietniem, głównym ekonomistą XTB.

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: