Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

YELLEN OSTRZEGA CHINY PRZED SANKCJAMI

Biały Dom zatwierdził warty 800 milionów dolarów kolejny pakiet pomocy militarnej dla Ukrainy. Prezydent Joe Biden zapewniał broniącą się już drugi miesiąc Ukrainę, że ta otrzyma od Stanów Zjednoczonych broń i amunicję – w tym artylerię, opancerzone transportery a także śmigłowce.

Wczoraj głos zabrała też sekretarz skarbu Janet Yellen, która ostrzegła Chiny, że odczują konsekwencje gospodarcze ze strony społeczności międzynarodowej, jeśli nie zmienią kierunku współpracy z Rosją.

YELLEN OSTRZEGA CHINY PRZED SANKCJAMI

Amerykańskie media – cytując wczorajsze wystąpienie Janet Yellen skierowane do Rady Atlantyckiej zwracają uwagę na ostry ton wypowiedzi szefowej amerykańskiego departamentu skarbu.


Yellen mówiła w nim o bliskich stosunkach jakie łączą Chiny z Rosją, które mogą być użyte we właściwy sposób i w słusznym celu jakim jest szybkie zakończenie wojny w Ukrainie. Szefowa departamentu skarbu ostrzegła Chiny, że jeśli pozostaną bierne lub będą współpracować z Rosją, to świat nie pozostanie na to obojętny i będzie wywierał nacisk gospodarczy na Państwo Środka.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Przewodniczący amerykańskiej rezerwy federalnej Jerome Powell potwierdził, że Fed nie zawaha się podnosić stóp, dopóki inflacja nie spadnie.

ŚWIAT

Zdaniem polskiego rządu Komisja Europejska nie może pomagać Rosji w omijaniu sankcji. Chodzi o wytyczne KE budzącą kontrowersje interpretację tego, w jaki sposób kraje...

ŚWIAT

Inflacja CPI w kwietniu w USA wyniosła 8,3% i jest o 0,2 punktu procentowego wyższa od prognoz rynkowych.

ŚWIAT

Chiny także mierzą się z wyższą niż zakładano inflacją. Zgodnie z dzisiejszym odczytem w kwietniu ceny towarów i usług wzrosły o 2.1% r/r a...

%d bloggers like this: