Connect with us

Hi, what are you looking for?

USA

YELLEN NIE OBAWIA SIĘ WZROSTU INFLACJI

Sekretarz skarbu USA Janet Yellen powiedziała, że ​​propozycja wydatków prezydenta Joe Bidena w wysokości 4 bilionów dolarów byłaby pozytywna dla kraju, nawet jeśli prowadzi do wzrostu stóp procentowych.

W wywiadzie dla Bloomberg News Yellen powiedziała, że ​​plany prezydenta wyniosą około 400 miliardów dolarów rocznie – jej zdaniem poziom wydatków nie wystarczy, by spowodować przekroczenie inflacji.
„Gdybyśmy skończyli z nieco wyższymi stopami procentowymi, byłby to plus z punktu widzenia społeczeństwa i punktu widzenia Fed” – powiedziała Yellen Bloombergowi.
Yellen dodała, że USA od dekady walczy ze zbyt niską inflacją i zbyt niskimi stopami procentowym i jej zdaniem ​​jeśli pakiety stymulacyjne w ogóle pomagają „złagodzić sytuację, to nie jest to zła rzecz”.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Rosną oczekiwania inflacyjne w USA. Amerykanie, którzy wzięli udział w ankiecie dotyczącej oczekiwań – spodziewają się, że w krótkim terminie inflacja będzie rosła średnio...

NIERUCHOMOŚCI

Raty kredytów już idą w górę - mimo, że Rada Polityki Pieniężnej twardo trwa przy najniższych w historii stopach procentowych. Dlaczego październikowa rata dla...

OTOCZENIE MAKRO

Inflacja w USA zwalnia. Miesięczny wzrost cen był w sierpniu najniższy od stycznia. Ale w ujęciu rocznym to nadal potężne 5.3% wzrostu cen.

FINANSE OSOBISTE

Czy dojdzie do historycznej podwyżki podatków w Stanach Zjednoczonych? Taki projekt złożyła właśnie partia Demokratyczna. Większe wpływy z podatków mają zapewnić finansowanie polityki socjalnej...