Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

YELLEN NIE OBAWIA SIĘ WZROSTU INFLACJI

Sekretarz skarbu USA Janet Yellen powiedziała, że ​​propozycja wydatków prezydenta Joe Bidena w wysokości 4 bilionów dolarów byłaby pozytywna dla kraju, nawet jeśli prowadzi do wzrostu stóp procentowych.

YELLEN NIE OBAWIA SIĘ WZROSTU INFLACJI

W wywiadzie dla Bloomberg News Yellen powiedziała, że ​​plany prezydenta wyniosą około 400 miliardów dolarów rocznie – jej zdaniem poziom wydatków nie wystarczy, by spowodować przekroczenie inflacji.
„Gdybyśmy skończyli z nieco wyższymi stopami procentowymi, byłby to plus z punktu widzenia społeczeństwa i punktu widzenia Fed” – powiedziała Yellen Bloombergowi.
Yellen dodała, że USA od dekady walczy ze zbyt niską inflacją i zbyt niskimi stopami procentowym i jej zdaniem ​​jeśli pakiety stymulacyjne w ogóle pomagają „złagodzić sytuację, to nie jest to zła rzecz”.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

Sticky Post

Konferencje Fed i EBC po polsku – tylko w BIZNES24 Inwestorzy i przedsiębiorcy czekają na decyzje banków centralnych – i słowa zapowiadające te decyzje....

OTOCZENIE MAKRO

Rekordowe dane dotyczące inflacji konsumenckiej spłynęły zza oceanu. Grudniowy indeks wyniósł 7% i jest najwyższy od czasów prezydentury Ronalda Reagana.

POLSKA

Inflacja w Polsce jeszcze wzrośnie - i stopy NBP również - mówi prof. Adam Glapiński, prezes banku centralnego.

POLSKA

Zgodnie z oczekiwaniami rynku, główna stopa procentowa została dzisiaj podniesiona o 50 punktów bazowych.