Connect with us

Hi, what are you looking for?

MAKRO

YELLEN NIE OBAWIA SIĘ WZROSTU INFLACJI

Sekretarz skarbu USA Janet Yellen powiedziała, że ​​propozycja wydatków prezydenta Joe Bidena w wysokości 4 bilionów dolarów byłaby pozytywna dla kraju, nawet jeśli prowadzi do wzrostu stóp procentowych.

W wywiadzie dla Bloomberg News Yellen powiedziała, że ​​plany prezydenta wyniosą około 400 miliardów dolarów rocznie – jej zdaniem poziom wydatków nie wystarczy, by spowodować przekroczenie inflacji.
„Gdybyśmy skończyli z nieco wyższymi stopami procentowymi, byłby to plus z punktu widzenia społeczeństwa i punktu widzenia Fed” – powiedziała Yellen Bloombergowi.
Yellen dodała, że USA od dekady walczy ze zbyt niską inflacją i zbyt niskimi stopami procentowym i jej zdaniem ​​jeśli pakiety stymulacyjne w ogóle pomagają „złagodzić sytuację, to nie jest to zła rzecz”.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Dobre dane z Niemiec. W maju indeks instytutu ZEW przekroczył 84 punkty. To znacznie powyżej oczekiwań, które wyniosły niespełna 71 punktów.

RYNKI

Szyfrowany komunikator, BigShortBets ma wyrównać szanse na rynku kapitałowym - twierdzi inicjator jego powstania, Rafał Zaorski. Narzędzie budzi kontrowersje, ale może przyczynić się do rewolucyjnych zmian...

GAMING

Zaledwie 32 i pół miliona złotych wyniósł zysk netto CD Projektu w pierwszym kwartale 2021 roku. To ponad dwa razy mniej niż oczekiwali analitycy...

RYNKI

JSW nie jest zainteresowana kupnem ani nieodpłatnym przejęciem kopalń od Tauronu i innych spółek górniczych - poinformowała JSW w oświadczeniu.

Copyright © 2021 BIZNES24 sp. z o.o.