Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

YELLEN NIE OBAWIA SIĘ WZROSTU INFLACJI

Sekretarz skarbu USA Janet Yellen powiedziała, że ​​propozycja wydatków prezydenta Joe Bidena w wysokości 4 bilionów dolarów byłaby pozytywna dla kraju, nawet jeśli prowadzi do wzrostu stóp procentowych.

YELLEN NIE OBAWIA SIĘ WZROSTU INFLACJI

W wywiadzie dla Bloomberg News Yellen powiedziała, że ​​plany prezydenta wyniosą około 400 miliardów dolarów rocznie – jej zdaniem poziom wydatków nie wystarczy, by spowodować przekroczenie inflacji.
„Gdybyśmy skończyli z nieco wyższymi stopami procentowymi, byłby to plus z punktu widzenia społeczeństwa i punktu widzenia Fed” – powiedziała Yellen Bloombergowi.
Yellen dodała, że USA od dekady walczy ze zbyt niską inflacją i zbyt niskimi stopami procentowym i jej zdaniem ​​jeśli pakiety stymulacyjne w ogóle pomagają „złagodzić sytuację, to nie jest to zła rzecz”.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

FED skupi się na walce z inflacją oraz na maksymalizacji zatrudnienia, wynika z wystąpienia szefa FED przed komisją bankową senatu USA.

Bez kategorii

Czesi znów podnoszą stopy procentowe i to mocniej niż oczekiwał rynek, bo o 1.25% do poziomu 7%. Stopy w Czechach mocno w górę –...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Prof. Henryk Wnorowski jest gościem Marcina Dobrowolskiego, który szuka odpowiedzi na pytanie, jak wysoko RPP podniesie stopy.

ŚWIAT

Bank Japonii utrzymał ujemne stopy - główna stopa procentowa pozostała na poziomie -0.1%.

%d bloggers like this: