Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

YELLEN NIE OBAWIA SIĘ WZROSTU INFLACJI

Sekretarz skarbu USA Janet Yellen powiedziała, że ​​propozycja wydatków prezydenta Joe Bidena w wysokości 4 bilionów dolarów byłaby pozytywna dla kraju, nawet jeśli prowadzi do wzrostu stóp procentowych.

YELLEN NIE OBAWIA SIĘ WZROSTU INFLACJI

W wywiadzie dla Bloomberg News Yellen powiedziała, że ​​plany prezydenta wyniosą około 400 miliardów dolarów rocznie – jej zdaniem poziom wydatków nie wystarczy, by spowodować przekroczenie inflacji.
„Gdybyśmy skończyli z nieco wyższymi stopami procentowymi, byłby to plus z punktu widzenia społeczeństwa i punktu widzenia Fed” – powiedziała Yellen Bloombergowi.
Yellen dodała, że USA od dekady walczy ze zbyt niską inflacją i zbyt niskimi stopami procentowym i jej zdaniem ​​jeśli pakiety stymulacyjne w ogóle pomagają „złagodzić sytuację, to nie jest to zła rzecz”.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Świetne, czyli fatalne dane z USA. Rynek pracy okazał się tak mocny, że może to oznaczać odsunięcie marzeń inwestorów giełdowych o spowolnienie podwyżek stóp...

USA

Wysoka inflacja szkodzi amerykańskiej gospodarce jak COVID. Indeks ISM dla przemysłu - pokazujący plany menedżerów zakupu - po raz pierwszy od kwietnia 2020 roku...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O spadku dynamiki wzrostu inflacji i czy jest się z czego cieszyć rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Aleksandrą Świątkowską, ekonomistką BOŚ Banku i...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że inflacja ledwo drgnęła i co dalej będzie ze stopami procentowymi rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Ludwikiem Koteckim, członkiem RPP.

%d bloggers like this: