Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

WZROSTY W USA, CHOĆ NIEWIELKIE

WZROSTY W USA

Dziś w Stanach i Kanadzie Święto Pracy obchodzone zawsze w pierwszy poniedziałek września, z tej okazji dzień wolny również na rynkach finansowych. Miniony tydzień amerykańskie indeksy zamknęły lekkimi wzrostami.

Gośćmi piątkowego zamknięcia handlu na nowojorskiej giełdzie byli przedstawiciele spółki Evertec, firmy zajmującej się kompleksowym przetwarzaniem transakcji w Puerto Rico, na Karaibach i w Ameryce Łacińskiej.

CZYTAJ TEŻ: GDZIE DWÓCH SIĘ BIJE ORLEN KORZYSTA

Najlepszy wynik spośród spółek indeksu Dow Jones Industrial Average zanotowała spółka Intel, która zyskała 4.18% po tym jak dyrektor generalny firmy poinformował, że przychody spółki w trwającym trzecim kwartale przekroczyły już średnie prognozy na ten okres. Najsłabiej w indeksie wypadła spółka Walgreens, która spadła 7.43% schodząc do najniższego poziomu od 24 lat po informacji o rezygnacji prezes sieci drogerii.

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotowała spółka Hewlett Packard, która zyskała 5.83% po silnym spadku poprzedniego dnia. Największe straty zanotowała spłółka Warner Bros Discovery, która była pod kreską 12.02% po tym, jak Disney wycofał swoje programy z kanałów sieci kablowych. To właśnie z kablówek Warner czerpie większość swoich przychodów.

WZROSTY W USA, CHOĆ NIEWIELKIE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Zamiast spodziewanego niewielkiego zysku PKP cargo zaraportowało, że w trzecim kwartale poniosło 8 mln zł straty. Jeden z członków zarządu spółki odmówił podpisania się...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

KREDYTY

Już 8 stycznia Bank gospodarstwa Krajowego może ogłosić koniec środków na program bezpieczny kredyt na 2%. Jak ocenia prezes PKO Banku Hipotecznego Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz-...

%d bloggers like this: