Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

WZROSTY W STANACH

SPADKI NA WALL STREET

Anglosasi po obu stronach oceanu mają dziś przedłużony weekend. Ale już w piątek Wall Street mocno odbiła spodziewając się rychłego porozumienia w sprawie podniesienia limitu zadłużenia. Dow Jones Industrial Average wzrósł o 1%, S&P 500 o 1.30%, a NASDAQ Composite o 2.19%.

Z okazji tygodnia floty na balkonie nowojorskiej giełdy znów pojawili się wojskowi, tym razem sesję zamykał admirał Daryl Caudle, szeł Dowództwa Sił Marynarki Wojennej.

CZYTAJ TEŻ: ROSYJSKIE I BIAŁORUSKIE TIRY NIE WJADĄ

Wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka Intel, która zyskała 5.84%. Jak widać, AI wciąż grzeje. Najsłabiej wypadła spółka Merck, która spadła 1.10%.

W indeksie S&P 500 najlepszy wynik zanotowała spółka Gap, która zyskała 12.40% po zaraportowaniu wyższego od oczekiwań zysku mimo niższych przychodów. Największe straty zanotowała spółka Ulta Beauty, która była pod kreską 13.37%. Ten producent kosmetyków podał słabe wyniki za pierwszy kwartał i ostrzegł, że to dopiero początek spowolnienia wzrostu.

WZROSTY W STANACH

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: