Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

WZROSTY NA WALL STREET W OCZEKIWANIU NA NVIDIĘ

WALL STREET

Dziś amerykańscy inwestorzy oczekują przede wszystkim na wyniki Nvidii, której akcje są na najwyższym poziomie w historii.

Wczoraj z okazji narodowego miesiąca przedsiębiorczości gośćmi zamknięcia handlu na głównym amerykańskim parkiecie byli przedstawiciele spółki VIRTUALNESS tworzącej narzędzia do tworzenia stron WEB3.

CZYTAJ TEŻ: BALTIC HUB SPARALIŻOWANY

Wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka Boeing, która zyskała 4.65% po podniesieniu przez analityka Deutsche Banku ceny docelowej akcji o 30% do 270 dolarów. Najsłabiej wypadła spółka Caterpillar, która spadła 1.04%, ruch inwestorów sprowokowała wyprzedaż akcji przez Great West Life Assurance .

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotowała spółka Enphase Energy, która zyskała 6.07% po informacji Departamentu Energii Stanów Zjednoczonych, że przeznaczy 3,5 miliarda dolarów na zwiększenie krajowej produkcji zaawansowanych technologicznie magazynów energii i materiałów do akumulatorów. Największe straty zaś zanotowała spółka biofarmaceutyczna Bristol-Myers Squibb, która spadła o 3.82% po tym jak Bayer ogłosił wycofanie z badań nad lekiem, którego zbliżony odpowiednik opracowywała również omawiana spółka.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WZROSTY NA WALL STREET W OCZEKIWANIU NA NVIDIĘ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Znamy już przebieg listopadowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Wynika z niego, że rada obawia się polityki fiskalnej i regulacyjnej nowego rządu, gdyż będzie ona...

UNIA EUROPEJSKA

Jeszcze w tym miesiącu do Polski wpłynie 5 miliardów euro zaliczki z KPO- poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

FIRMA

PGNIG skierowało notę obciążeniową do konsorcjum w skład, którego wchodzi m.in Polimex Mostostal na kwotę prawie 245 milionów złotych. Chodzi o karę umowną z...

INNE

Sebastian Skuza nowym zastępcą przewodniczącego KNF - powołał go na wniosek szefa KNF premier Mateusz Morawiecki.

%d