Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

WZROSTY NA WALL STREET; SUKCES NVIDII

WZROSTY NA WALL STREET
foto: pixabay.com

Dziś o 14:30 amerykańscy inwestorzy poznają najnowsze dane o nowych wnioskach o zasiłek dla bezrobotnych. O ile wstaną po świętowaniu wczorajszych wyników Nvidii. Indeksy amerykańskie na zamknięciu wzrosły, Nasdaq już trzeci dzień z rzędu.

Gośćmi ceremonii zamknięcia handlu w środę byli organizatorzy tenisowego turnieju US Open, którego główne rozgrywki zaczną się już za 4 dni. Zwycięskiego tytułu bronić będzie Iga Świątek.

A w handlu wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka Merck, która zyskała 3.80% po dobrych informacjach o wynikach pracy nad lekiem na raka płuc.

Najsłabiej wypadła spółka Nike, która dziesiąty dzień z rzędu spadła, tym razem o 2.67% po tym jak partner handlowy spółki, Foot Locker poinformował o stracie kwartalnej.

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotowała spółka VF Corporation, która zyskała 3.90% po dużych spadkach w poprzednich dniach handlu.

Największe straty zanotowała spółka Insulet, która straciła 4.66% po obniżeniu ceny docelowej producenta pomp insulinowych przez analityków banków inwestycyjnych.

Dziś rozpoczyna się doroczne sympozjum amerykańskiej Rezerwy Federalnej w Jackson Hole w stanie Wyoming. Jutro o 14:00 przemówienie wygłosi Jerome Powell. Spodziewane jest podtrzymanie jastrzębiego stanowiska przewodniczącego banku centralnego.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: