Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

WZROSTY NA WALL STREET. REKORD S&P500

WZROSTY NA WALL STREET
foto: pixabay.com

S&P 500 ustanowił nowy historyczny rekord. A inwestorzy czekają na publikacje wyników za poprzedni kwartał przez największe technologiczne koncerny. Dziś zaraportują m.in. Microsoft i Alphabet, a w czwartek Apple, Amazon i Meta.

Gośćmi zamknięcia handlu na nowojorskiej giełdzie byli przedstawiciele obchodzącego 30 rocznicę notowań REITu Mid-America Apartment Communities, który inwestuje w nieruchomości mieszkaniowe na południu i południowym-wschodzie Stanów Zjednoczonych.

CZYTAJ TEŻ: CPK: CO DALEJ Z PROJEKTEM I CO WYKAŻE AUDYT (ROZMOWA)

A w handlu wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka Salesforce, która zyskała 2.83%. To może być reakcja na kolejne zwolnienia w firmie które tym razem obejmą 700 pracowników, czyli 1% zatrudnionych. Najsłabiej wypadła spółka Verizon, która spadła 0.83%, mimo lepszych od oczekiwań wyników i zwiększenia liczby abonentów.

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotowała spółka Archer-Daniels-Midland, która zyskała 5.55%. W ubiegłym tygodniu w spółce zawieszono dyrektora finansowego i rozpoczęto audyt księgowy. Największe straty zanotowała spółka HP, która była pod kreską 2.53%.

Dziś rozpoczyna się dwudniowe posiedzenie Komitetu Otwartego Rynku amerykańskiej Rezerwy Federalnej jutro najprawdopodobniej dowiemy o utrzymaniu stóp na niezmienionym poziomie. Po 20.00 polskiego czasu Jerome Powell w swym przemówieniu rzuci więcej światła na nastroje panujące w Komitecie.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WZROSTY NA WALL STREET. REKORD S&P500

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

UKRAINA

Premier Ukrainy Denys Szmyhal, powiedział, że sprawa blokowania przejść granicznych przez polskich rolników powinna zostać rozwiązana do 28 marca. Obecnie po obu stronach granicy...

KREDYTY

Jeśli inflacja w lutym lub w marcu spadnie do 3,5 procent to rząd nie wprowadzi wakacji kredytowych - pisze money.pl

ENERGETYKA

Nie będzie szukania nowej lokalizacji pod budowę elektrowni jądrowej. Decyzja mówiąca o tym, ze powstanie w gminie Choczewo jest ostateczna - stwierdził dziś pełnomocnik...

KPO

Odblokowanie funduszy europejskich dla Polski wzmocni aktywność inwestycyjną i wzrost gospodarczy - pisze Piotr Bujak główny ekonomista PKO BP i prognozuje, że PKB Polski...