Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

WZROSTY NA WALL STREET

KOREKTA NA WALL STREET

Inwestorzy będą dziś czekać na czerwcowe dane o sprzedaży detalicznej, które zostaną opublikowane o 14:30 czasu polskiego.

Ekonomiści ankietowani przez Dow Jones spodziewają się wzrostu o 0,5%, w porównaniu z majowym wzrostem o 0,3%. Publikacje indeksów cen konsumpcyjnych i producentów pokazały, że inflacja rosła wolniej niż przewidywali ekonomiści, co sugeruje, że 10 podwyżek stóp procentowych przez Rezerwę Federalną pomaga schłodzić inflację.

Dzisiejsze dane pokażą, czy sprzedaż detaliczna nie rośnie zbyt gwałtownie, co może być zjawiskiem inflacyjnym. Jeśli konsumenci zbyt mocno zwiększyli swoje wydatki, FED może uznać, że trzeba znowu działać. A to spowoduje spadki na giełdach.

CZYTAJ TEŻ: EVERGRANDE Z OGROMNĄ STRATĄ

Oczekiwania na wyniki sprzedaży detalicznej za czerwiec powodują pewną nerwowość. Kontrakty terminowe powiązane z Dow Jones Industrial Average
spadł o 21 punktów, czyli 0,06%, podczas gdy kontrakty terminowe na S&P 500 spadły o 0,1% a kontrakty terminowe na Nasdaq-100
o 0,13%.

Ale wczorajsza sesja, zakończona w towarzystwie Sky Harbour, firmą świadczącą usługi najmu hangarów lotniczych a także będącą właścicielem portu lotniczego w Phoenix w Arizonie.

Poniedziałkowa sesja była 6-stą wzrostową sesją dla Dow Jonesa, który zyskał 76,32 punktu, czyli 0,22%, co jest najwyższym zamknięciem w tym roku. S&P500 zyskał 0,39%, a Nasdaq Composite podskoczył o 0,93%.

Ale obraz sesji na podstawie samych indeksów nie odzwierciedla do końca sytuacji, bo sześć z 11 głównych sektorów S&P zakończyło poniedziałkowe notowania ze stratami. Firmy sektora użyteczności publicznej spdały o pnad 1%.

Telekomunikacyjna firma AT&T straciła 6,7%, osiągając najniższy poziom od 1993 r, po obniżeniu ratingu przez Citi w związku z dochodzeniem przeprowadzonym przez The Wall Street Journal, które powiązało firmę telekomunikacyjną z używaniem toksycznych, ołowianych kabli.

Wall Street czeka dziś na wyniki finansowe między innymi Bank of America, Morgan Stanley, Bank of New York Mellon i PNC Financial, a spoza finansów między innymi Lockheed Martin, producenta samolotów F-16 i F-35.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Sprzedaż detaliczna (wyrównana sezonowo czyli bez uwzględnienia zmian cen) w Stanach Zjednoczonych wzrosła w maju o 0,1% w ujęciu miesięcznym podał federalny Departament Handlu.

USA

Dziś amerykańscy inwestorzy poznają dane o sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej. Według prognoz zarówno konsumpcja jak i produkcja zanotowały lekki wzrost i wyszły z...

USA

Wzrosła liczba tzw. nowych bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych i jest ona najwyższa od 10 miesięcy.

USA

W Stanach mocniej niż szacowano hamują ceny producentów.