Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

WZROSTY NA WALL STREET

Wczoraj na zamknięciu zobaczyliśmy wzrosty na Wall Street.

WZROSTY NA WALL STREET
foto: pixabay.com

Dane o produkcji przemysłowej i sprzedaży nadejdą dziś do nas również ze Stanów Zjednoczonych. Ekonomiści przewidują minimalny wzrost konsumpcji w kwietniu i niestety stagnację w przemyśle. Mimo negatywnych oczekiwań wczorajszą sesję w Stanach zamknęliśmy wzrostami. Dow Jones Industrial Average zyskał 0.14%, S&P 500 0.30%, a NASDAQ Composite wzrósł o 0.66%.

Spółka Alight dostarczająca usługi biznesowe w chmurze była gościem ceremonii zamknięcia handlu na nowojorskiej giełdzie.

CZYTAJ TEŻ: CENA ZŁOTA PÓJDZIE W GÓRĘ? ZŁOTO CORAZ BLIŻEJ HISTORYCZNEGO SZCZYTU (ROZMOWA)

Wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka Intel, która zyskała 2,94% – to jedna z najgorętszych spółek, od tygodni wiodąca wzrostom w indeksie.

Najsłabiej wypadła spółka Verizon Communications, która spadła 2,18% po kolejnym raporcie który potwierdził trend zrywania umów przez klientów operatora.

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotowała spółka Western Digital Corporation, która zyskała 11,26% po dobrym raporcie za ostatni kwartał.

Największe straty zanotowała spółka ONEOK, która była pod kreską 9,06% po ogłoszeniu w weekend konsolidacji na rynku przesyłu gazu. Inwestorzy wolą sprzedać niż doczekać się rozwodnienia akcji.

WZROSTY NA WALL STREET

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell skrytykował dzisiaj oczekiwania rynku, który spodziewa się przyszłych agresywnych obniżek stóp procentowych. Rynek zareagował na to zupełnie odwrotnie niż...

KRYPTO

Schodzimy na ziemie,a konkretniej na murawę. Portugalczyk Cristiano Ronaldo, jeden z najbardziej znanych piłkarzy świata został pozwany za promocję giełdy kryptowalut Binance.

ZUS

"Przedsiębiorcze matki" będą miały problem ze zdobyciem wyższego zasiłku macierzyńskiego – otwierając działalność gospodarczą. >> Najnowsze orzeczenie Sądu Najwyższego – może być jednak kłopotem...

NBP

Prawo i Sprawiedliwość murem za prezesem Narodowego Banku Polskiego, Adamem Glapińskim.

%d bloggers like this: