Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

POWELL NAPOMPOWAŁ WALL STREET

TRUMP SZYKUJE REWOLUCJĘ

Dziś poznamy nastroje menedżerów w sektorach przemysłu i usług Stanów Zjednocznych. Wzrosło przekonanie o obniżce stóp procentowych w czerwcu – obstawia to 71% uczestników rynku. Wczorajszą sesję zamknęliśmy wzrostami głównych indeksów.

Gośćmi zamknięcia handlu na nowojorskiej giełdzie byli przedstawiciele spółki Avantor, dostawcy materiałów laboratoryjnych.

CZYTAJ TEŻ: BOOM NA HIPOTEKI NADAL TRWA

Wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka Boeing, która zyskała 3.69% po informacji o zamówieniu prawie 20 maszyn F-18 przez lotnictwo marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych.

Najsłabiej wypadła spółka Chevron, która spadła 1.40% w związku ze spadkiem cen ropy. Kontrakty terminowe na WTI spadły w środę o prawie 2% do mniej niż 82 dolarów.

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotowała spółka Paramount, która zyskała 11.80% po doniesieniach, że fundusz private equity Apollo Management zaoferowała spółce 11 miliardów dolarów na zakup studia filmowego i telewizyjnego. Według wtorkowego zamknięcia całkowita wartość rynkowa Paramount wynosiła niecałe 8 miliardów dolarów.

Największe straty zanotowała Nasdaq, która była pod kreską 2.53% po tym, jak główny akcjonariusz Borse Dubai oznajmił, że pozbędzie się prawie 27 milionów akcji operatora giełdy spółek technologicznych.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

POWELL NAPOMPOWAŁ WALL STREET

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CENY

Ceny żywności znowu wzrosną - uważają analitycy.

USA

W tym tygodniu inwestorzy czekają przede wszystkim na piątkowy raport o wydatkach gospodarstw domowych. To ten dokument ma kluczowe znaczenie dla decyzji Rezerwy Federalnej...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Rainbow rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem Szczechurą, prezesem, Rainbow Tours.

USA

W tym tygodniu amerykańscy inwestorzy oczekują na piątkowe dane o wydatkach gospodarstw domowych. To będzie ostatni tego typu raport przed kolejnym posiedzeniem Rezerwy Federalnej,...