Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

WZROSTY NA WALL STREET

KOREKTA NA WALL STREET

Piątkowa sesja na Wall Street zakończyła się wzrostami głównych indeksów. Nasdaq po raz drugi z rzędu pobił swój historyczny szczyt, a S&P 500 po raz pierwszy zakończył sesję powyżej poziomu 5.100 punktów.

Na Piątkowej sesji na Wall Street w dzwonek uderzyli przedstawiciel fundacji Sakhi for South Asian Women, jest to założona w 1989 roku w Nowym Jorku organizacja non profit wspierająca osoby, które doświadczyły przemocy zwłaszcza w rejonach Azji południowej.

CZYTAJ TEŻ: BANKOWE ELDORADO TRWA W NAJLEPSZE

Dell na koniec sesji wzrósł ponad 31 proc. po tym, jak producent komputerów zaprognozował popyt na jego serwery AI, szacując roczne przychody i zyski powyżej założeń rynku.

Akcje Nvidii zyskały w piątek ponad 3 proc. po tym jak w ciągu ostatniego roku podrożały o 260 proc. Meta Platforms, dawniej Facebook, podrożała ponad 2 proc.

Akcje New York Community Bank straciły 24 proc. po tym, jak bank ujawnił problemy z kontrolą wewnętrzną i ogłosił zmianę kierownictwa.

Firma Zscaler zajmująca się cyberbezpieczeństwem straciła prawie 9 proc. Spółka w drugim kwartale roku finansowego odnotowała wyższe od oczekiwań koszty operacyjne.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WZROSTY NA WALL STREET

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CENY

Ceny żywności znowu wzrosną - uważają analitycy.

USA

W tym tygodniu inwestorzy czekają przede wszystkim na piątkowy raport o wydatkach gospodarstw domowych. To ten dokument ma kluczowe znaczenie dla decyzji Rezerwy Federalnej...

USA

W tym tygodniu amerykańscy inwestorzy oczekują na piątkowe dane o wydatkach gospodarstw domowych. To będzie ostatni tego typu raport przed kolejnym posiedzeniem Rezerwy Federalnej,...

UNIA EUROPEJSKA

Afera w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, która może spowodować utratę ogromnych środków z unijnej kasy.