Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

WZROSTY NA WALL STREET

SEZON WYNIKÓW NA WALL STREET

Czy Amerykanie oczekują dalszego wzrostu cen? – to wbrew pozorom jedno z najważniejszych pytań jakie zadają sobie inwestorzy za Oceanem. Dziś publikacja oczekiwań inflacyjnych przygotowywana przez Uniwersytet Michigan. Wzrosty cen miały miejsce wczoraj na amerykańskich rynkach akcji. Wzrosła większość indeksów w Stanach.

Gośćmi zamknięcia handlu na nowojorskiej giełdzie byli przedstawiciele Fresenius Medical Care, niemieckiej spółki, która świadczy usługi dializy nerek za pośrednictwem sieci ponad 4 tysięcy ambulatoryjnych stacji dializ.

CZYTAJ TEŻ: DOCHODY AMERYKANÓW +1% M/M

Wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka Salesforce, która zyskała 3% po publikacji lepszych od oczekiwań danych za ostatni kwartał i gorszych prognoz na cały rok.

Najsłabiej wypadła sieć hiperdyskontów Walmart, która spadła 1.73%. W ostatnich dniach Rodzina Waltonów, zapewne przez jakąś fundację rodzinną, sprzedała akcje spółki warte półtora miliarda dolarów.

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotowała spółka Hormel Foods, która zyskała 14,43% po świetnym raporcie kwartalnym.

Największe straty zanotowała spółka Xcel Energy, która zamknęła handel 8,64% pod kreską po tym, jak ubezpieczyciele nieruchomości stwierdzili, że może ponosić odpowiedzialność za szkody związane z pożarami w północnym Teksasie.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WZROSTY NA WALL STREET

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

WYNIKI

Sprzedaż detektorów i modułów detekcyjnych w tym okresie wyniosła łącznie ok 14 mln zł wobec ponad 17 mln zł rok wcześniej. Sprzedaż materiałów półprzewodnikowych...

INNE

Przeciętna wypłata emerytury i renty w 2023 roku była wyższa ponad 17% w ujęciu rocznym i wyniosła prawie 3 270 zł zł , podał...

USA

Ponad 4% w handlu przedsesyjnym zyskiwały akcje Goldman Sachs. To reakcja na wyjątkowo dobre wyniki za pierwszy kwartał tego roku. Bank zwiększył zysk o...

USA

Sprzedaż detaliczna wyrównana sezonowo wzrosła w marcu o 0,7% w ujęciu miesiąc do miesiąca -podał amerykańsku Departament Handlu. To najwyższy wzrost tego wskaźnika o...