Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

WZROSTY NA WALL STREET

SPADKI NA WALL STREET

Dziś amerykańscy inwestorzy czekają przede wszystkim na raport Applied Materials oraz dane z sektora przemysłowego w USA – poznamy je po 16.00 polskiego czasu. Za nami wzrostowa sesja na Wall Street.

Z okazji trzydziestolecia notowań NNN REIT przedstawiciele funduszu nieruchomościowego inwestującego w wysokiej klasy domy na wynajem gościli na balkonie sali notowań nowojorskiej giełdy.

CZYTAJ TEŻ: CIEMNE CHMURY NAD CPK. BYŁY PREZES BRONI PROJEKTU (ROZMOWA)

Wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka Salesforce, która zyskała 2.87% mimo informacji o sprzedaży pakietu 10 tysięcy akcji przez urzędującego prezesa spółki.

Najsłabiej wypadła spółka Boeing, która spadła o 0.60% po informacji o najniższych od września zamówieniach na nowe maszyny. W styczniu podpisano umowy na 27 samolotów, miesiąc wcześniej było to 371 sztuk.

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotował Uber, która zyskała prawie 15% po ogłoszeniu programu odkupu akcji, na który spółka 7 miliardów dolarów.

Największe straty zanotowała spółka Akamai, która była pod kreską 8.20% po rozczarowujących wynikach kwartalnych jednego z największych operatorów serwerów na świecie.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WZROSTY NA WALL STREET

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Krótko po godzinie 19 w piątek, ze strony południowego Libanu wystrzelonych zostało ponad 50 rakiet na terytorium Izraela. Jak przekazały Siły obronne Izraela, wystrzelone...

KREDYTY

Sejm w piątek uchwalił nowelę ustawy o wsparciu kredytobiorców, która zakłada przedłużenie wakacji kredytowych także na ten rok.

INNE

Wciąż ważą się losy projektu pod nazwą Centralny Port Komunikacyjny, mamy za to nowy zarząd tej spółki.

BANKI

Sezon wynikowy na Wall Street otwiera dzisiaj JP Morgan Chase. Jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie w pierwszym kwartale tego roku wypracował o...