Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

WZROSTY NA WALL STREET

WALL STREET CZEKA NA FED

Dziś inwestorzy w Stanach, ale i na całym świecie oczekują publikacji raportów naftowego ConocoPhillips oraz tytoniowy Philip Morris. A o 14:30 publikacja raportu o liczbie nowych bezrobotnych.

Gośćmi wczorajszej ceremonii zamknięcia handlu byli przedstawiciele Ernst & Young oraz appki finansowej MoneyLion.

CZYTAJ TEŻ: RZĄD ZWLEKA ZE WSPARCIEM FABRYKI INTELA. INWESTYCJA BĘDZIE ZAGROŻONA? (ROZMOWA)

Wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka Microsoft, która zyskała 2.11% po wcześniejszym lekkim spadku w następstwie publikacji wyników. Obecnie akcje spółki są na najwyższym poziomie od 52 tygodni.

Najsłabiej wypadła spółka Amgen, która spadła 6.39% po odnotowaniu niższej niż oczekiwano sprzedaży leku Enbrel, niezwykle dotychczas popularnego leku na zapalenie stawów.

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotowała spółka Enphase Energy, która zyskała 16.91% po tym, jak jej dyrektor generalny oszacował, że w pierwszym kwartale 2024 r. branża fotowoltaiczna osiągnie dno spadku popytu.

Największe straty zanotowała spółka VF Corporation, która była pod kreską 9,71%. Właściciel marek takich jak Lee czy Wrangler nie osiągnął oczekiwanych wyników sprzedaży.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WZROSTY NA WALL STREET

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Nie tylko Donald Trump uważa, że FED nie powinien obniżać kosztu pieniądza w tym roku. Podobnego zdania jest także Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

GPW

W tym tygodniu zdecydowanie przybyło niedźwiedzi na warszawskim parkiecie. Z kolei pogłowie byków pozostaje praktycznie bez zmian od ubiegłotygodniowego badania inwestorów indywidualnych.

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy i są one znacznie gorsze od oczekiwań analityków.

INNE

Tym razem Europejski Bank Centralny postanowił pozostawić stopy procentowe w eurolandzie na niezmienionym poziomie czyli w przypadku stopy refinansowej na poziomie 4.25% a stopę...