Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

WZROSTY NA WALL STREET

Wzrosty na Wall Street po danych o wzroście gospodarczym.

SPADKI NA WALL STREET

Dziś amerykańscy inwestorzy oczekiwać będą danych o wydatkach Amerykanów oraz oczekiwaniach inflacyjnych – poznamy je do 16 polskiego czasu. Wczorajsze, nieco gorsze od oczekiwań dane o wzroście gospodarczym poprawiły nastroje na rynkach, bowiem umocniły nadzieję na spowolnienie tempa i szybkie zakończenie cyklu podwyżek stóp procentowych. Stąd wzrosty głównych indeksów.

Wczorajszą sesję zamykaliśmy razem z CMT Association, stowarzyszeniem analityków technicznych, gromadzącym ponad 9000 ekspertów z 80 krajów.

CZYTAJ TEŻ: PIERWSZE POSIEDZENIE KAZUO UEDY

A w handlu wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka Verizon Communications, która zyskała 5.07% na fali poprawy sentymentu do segmentu branżowego komunikacji.

Najsłabiej wypadła spółka Caterpillar, która spadła 0.86% po tym jak producent sprzętu budowlanego zaraportował wzrost zysku netto i przychodów w kwartale, lepszych niż oczekiwali analitycy, ale nadal powstrzymywał się od podawania prognoz.

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotowała spółka Hasbro, która zyskała 14.63% po tym jak spółka razem z konkurentem, firmą Mattel, podpisała umowę o zakończeniu wieloletniego sporu w zakresie własności intelektualnej.

WZROSTY NA WALL STREET

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell skrytykował dzisiaj oczekiwania rynku, który spodziewa się przyszłych agresywnych obniżek stóp procentowych. Rynek zareagował na to zupełnie odwrotnie niż...

KRYPTO

Schodzimy na ziemie,a konkretniej na murawę. Portugalczyk Cristiano Ronaldo, jeden z najbardziej znanych piłkarzy świata został pozwany za promocję giełdy kryptowalut Binance.

ZUS

"Przedsiębiorcze matki" będą miały problem ze zdobyciem wyższego zasiłku macierzyńskiego – otwierając działalność gospodarczą. >> Najnowsze orzeczenie Sądu Najwyższego – może być jednak kłopotem...

NBP

Prawo i Sprawiedliwość murem za prezesem Narodowego Banku Polskiego, Adamem Glapińskim.

%d bloggers like this: