Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

WZROSTY NA WALL STREET

WZROSTY NA WALL STREET

Dziś amerykańscy inwestorzy przekonają się czy podążać za strachem czy skłonnością do ryzyka, przynajmniej jeśli chodzi o spółki przemysłowe. Indeks Fed z Richmond poznamy o 16:00. Wczoraj wzrostami zakończyliśmy handel na Wall Street.

Kontrakty terminowe na złoto w Stanach rosną, i właśnie z wydobyciem, rafinacją i sprzedażą złota związana jest firma Aris Mining Corporation, której przedstawiciele uruchomili wczoraj gong obwieszczający koniec handlu kasowego na nowojorskiej giełdzie.

CZYTAJ TEŻ: 1 BLN 346 MLD ZŁ DŁUGU SKARBU PAŃSTWA

Wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka Walgreens, która zyskała 2.55%. Najsłabiej wypadła spółka Home Depot, która spadła 1.57% rosną bowiem obawy o to, że utrzymująca się podwyższona inflacja ograniczy wydatki konsumenckie.

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotowała spółka VF. Właściciel ponad trzydziestu marek, między innymi: Lee, Wrangler, Vans czy Timberland zyskał 5.00%. Największe straty zanotowała zajmująca się handlem żywnością firma Archer-Daniels-Midland, która spadła 24.43% po tym jak dyrektora generalnego spółki wysłano na przymusowy urlop a w dziale księgowym rozpoczęto audyt w poszukiwaniu możliwych nieprawidłowości.

Za tydzień rozpocznie się dwudniowe posiedzenie Fed, na którym wg. około 95% uczestników rynku, stopy procentowe zostaną utrzymane na niezmienionym poziomie 5.25-5.50%.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WZROSTY NA WALL STREET

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy czeka nas szok cenowy w stawkach za energię rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Wojciechem Jakóbikiem, redaktorem naczelnym biznesalert.pl.

USA

Wygrana Donalda Trumpa może oznaczać rewolucję na Wall Street. Kandydat do fotelu prezydenta USA zapowiada zniesienie części przepisów, które zostały uchwalone po kryzysie bankowym...

EUROPA

Właściciel sieci sklepów Żabka, amerykański fundusz CVC Capital Partners ogłosił zamiar wejścia na giełdę w Amsterdamie. Oferta ma objąć akcje nowej emisji – cel...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak rozliczyć zyski z inwestycji kapitałowych rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Piotrem Juszczykiem, gł. doradcą podatkowym w inFakcie.