Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

WZROSTY NA WALL STREET

SPADKI NA WALL STREET

Kolejny przedświąteczny dzień ubogi w dane makro istotne dla inwestorów. Oczekiwać będą tylko danych o inflacji konsumenckiej w Unii Europejskiej. Poniedziałkowa sesja na Wall Street zakończyła się wzrostami głównych indeksów, S&P 500 znajduje się już nieco ponad 1 procent poniżej rekordowego poziomu zamknięcia ze stycznia 2022 roku.

Gośćmi zamknięcia nowojorskiej giełdy byli przedstawiciele firmy MORGAN STANLEY INVESTMENT MANAGEMENT.

CZYTAJ TEŻ: DEFICYT BUDŻETU BĘDZIE JESZCZE WYŻSZY?

Wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka Procter & Gamble, która zyskała 1.55%. Akcje U.S. Steel wzrosły o 26 proc. po tym, jak japoński Nippon Steel poinformował, że kupi firmę w transakcji o wartości 14,9 mld USD.

Najsłabiej wypadła spółka Boeing, która spadła 1.46%. Firma spodziewa się problemów z dostępem do komponentów montowanych maszyn w związku z rosnącymi wydatkami zbrojeniowymi na całym świecie.

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotowała spółka Etsy, która zyskała 4.69%. W ubiegłym tygodniu ten internetowy marketplace poinformował o zwolnieniu 11% załogi w procesie restrukturyzacji firmy.

Największe straty zanotowała spółka VF, która zamknęła handel 7.84% pod kreską po tym, jak system informatyczny dystrybutora obuwia Vans i Timberland padł ofiarą hakerów i doprowadził do chwilowego wstrzymania sprzedaży.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WZROSTY NA WALL STREET

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O rekordowych wynikach Banku Pekao S.A, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Pawłem Strączyńśkim, wiceprezesem Pekao S.A.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy w Polsce mamy już bańkę w nieruchomościach i kiedy spadną ceny, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Szymonem Pifczykiem, autorem autor...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy KPO, wzrost płac oraz likwidacja tarcz antyinflacyjnych podbiją poziom inflacji, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesor Joanną Tyrowicz, członkinią Rady...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O ulgach dla przedsiębiorców oraz dla współwłaścicieli spółek z o.o. płacących ZUS, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Mirosławą Zugaj, partnerem w Chojnacka &...