Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

WZROSTY NA WALL STREET

Wzrosty na Wall Street po wystąpieniu szefa Fed.

WZROSTY NA WALL STREET

Na kolejne posiedzenie amerykańskiej Rezerwy Federalnej poczekamy aż do 31 stycznia przyszłego roku, a na obniżki stóp jeszcze dłużej. Wczorajsza konferencja poprawiła nastroje na rynkach. Po raz pierwszy w historii Dow Jones zakończył dzień powyżej 37.000 punktów.

Gośćmi zamknięcia nowojorskiej giełdy byli przedstawiciele spółki AUTOHOME, gromadzącej i sprzedającej wiedzę o samochodach i ich użytkownikach.

CZYTAJ TEŻ: ORLEN SPRZEDA UDZIAŁY W GAS STORAGE

Wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka Walgreens, która zyskała 7.41% po informacji o wznowieniu rozmów na temat wydzielenia brytyjskiej części spółki. Najsłabiej wypadła spółka Verizon, która spadła 0.83%. Akcje Apple zamknęły sesję na najwyższym poziomie w historii. Tylko w tym roku wartość rynkowa wzrosła o 1 bilion dolarów.

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotowała spółka Vertex Pharmaceuticals, która zyskała 13.23% po informacji o powodzeniu drugiego etapu testów leku przeciwbólowego, który może zastąpić opioidy. Największe straty zanotowała spółka Pfizer, która była pod kreską 6.72% po zapowiedzi znacznie gorszych od oczekiwań inwestorów wyników w kolejnych kwartałach.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WZROSTY NA WALL STREET

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.

USA

Nvidia znowu to zrobiła. Amerykański producent kart graficznych i półprzewodników wykorzystywanych ostatnio do rozwoju sztucznej inteligencji ponownie przebił rynkowe oczekiwania. Już teraz Nvidia określana...

USA

Nowe wnioski o zasiłek – na te dane jak co tydzień czekają inwestorzy w Stanach. Spodziewane jest 216 tysięcy wniosków. Ale dziś również kilka...