Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

WZROSTY NA WALL STREET

WALL STREET CZEKA

Dziś inwestorzy będą śledzić doniesienia z Izraela a także oczekiwać wystąpień przedstawicieli Fed, które zaplanowano na popołudnie polskiego czasu. W piątek indeksy w USA wybroniły się przed sporymi spadkami, pomimo słabych (dla giełd) danych makro i zakończyły dzień wzrostami.

Z okazji miesiąca dziedzictwa latynoskiego w USA, przedstawiciele HISPANIC ASSOCIATION ON CORPORATE RESPONSIBILITY byli gośćmi honorowymi zamknięcia handlu na Wall Street.

CZYTAJ TEŻ: USA: REWELACYJNE DANE Z RYNKU PRACY

Wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka Walt Disney, która zyskała 2.64%. Spółka kontynuuje wzrost po zaliczeniu czternastoletniego dołka. Najsłabiej wypadła spółka Walmart, która spadła 1.68%, po piątkowych danych o zatrudnieniu.

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotowała spółka Pioneer Natural Resources, która zyskała 10.45% po informacji, że przejęcie jej przez Exxon Mobile jest już bliskie. Największe straty zanotowała spółka Domino’s Pizza, która była pod kreską 5.95%. W całym tygodniu sieć pizzerii straciła prawie 10%.

Do posiedzenia Fed pozostały 23 dni. Niemal 80% uczestników rynku spodziewa się utrzymania stóp na niezmienionym poziomie.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WZROSTY NA WALL STREET

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Intel wycofuje się z głośno zapowiadanych inwestycji w Europie. Czy zagrożona może być też fabryka półprzewodników, która miała powstać pod Wrocławiem?

INNE

Dziś superkumulacja raportów na amerykańskim rynku akcji. Swoje raporty ogłoszą dziś m.in. Tesla, Microsoft czy Alphabet.

USA

Jak rynki zareagują na rezygnację Joe Bidena z kandydowania w wyborach prezydenckich? W poniedziałkowy poranek dolar lekko słabnie, podobnie bitcoin, zdrożały natomiast złoto i...

USA

Mały – pozornie – błąd firmy – i potężne, globalne straty. Chodzi oczywiście o globalną awarię w Microsofcie. Inwestorzy, chyba w odwecie wyprzedają walory...