Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

WZROSTY NA WALL STREET

SPADKI NA WALL STREET

Dziś inwestorzy będą śledzić doniesienia z Izraela a także oczekiwać wystąpień przedstawicieli Fed, które zaplanowano na popołudnie polskiego czasu. W piątek indeksy w USA wybroniły się przed sporymi spadkami, pomimo słabych (dla giełd) danych makro i zakończyły dzień wzrostami.

Z okazji miesiąca dziedzictwa latynoskiego w USA, przedstawiciele HISPANIC ASSOCIATION ON CORPORATE RESPONSIBILITY byli gośćmi honorowymi zamknięcia handlu na Wall Street.

CZYTAJ TEŻ: USA: REWELACYJNE DANE Z RYNKU PRACY

Wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka Walt Disney, która zyskała 2.64%. Spółka kontynuuje wzrost po zaliczeniu czternastoletniego dołka. Najsłabiej wypadła spółka Walmart, która spadła 1.68%, po piątkowych danych o zatrudnieniu.

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotowała spółka Pioneer Natural Resources, która zyskała 10.45% po informacji, że przejęcie jej przez Exxon Mobile jest już bliskie. Największe straty zanotowała spółka Domino’s Pizza, która była pod kreską 5.95%. W całym tygodniu sieć pizzerii straciła prawie 10%.

Do posiedzenia Fed pozostały 23 dni. Niemal 80% uczestników rynku spodziewa się utrzymania stóp na niezmienionym poziomie.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WZROSTY NA WALL STREET

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell skrytykował dzisiaj oczekiwania rynku, który spodziewa się przyszłych agresywnych obniżek stóp procentowych. Rynek zareagował na to zupełnie odwrotnie niż...

KRYPTO

Schodzimy na ziemie,a konkretniej na murawę. Portugalczyk Cristiano Ronaldo, jeden z najbardziej znanych piłkarzy świata został pozwany za promocję giełdy kryptowalut Binance.

ZUS

"Przedsiębiorcze matki" będą miały problem ze zdobyciem wyższego zasiłku macierzyńskiego – otwierając działalność gospodarczą. >> Najnowsze orzeczenie Sądu Najwyższego – może być jednak kłopotem...

NBP

Prawo i Sprawiedliwość murem za prezesem Narodowego Banku Polskiego, Adamem Glapińskim.

%d bloggers like this: