Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

WZROSTY NA WALL STREET

SPADKI NA WALL STREET

Dziś inwestorzy będą śledzić doniesienia z Izraela a także oczekiwać wystąpień przedstawicieli Fed, które zaplanowano na popołudnie polskiego czasu. W piątek indeksy w USA wybroniły się przed sporymi spadkami, pomimo słabych (dla giełd) danych makro i zakończyły dzień wzrostami.

Z okazji miesiąca dziedzictwa latynoskiego w USA, przedstawiciele HISPANIC ASSOCIATION ON CORPORATE RESPONSIBILITY byli gośćmi honorowymi zamknięcia handlu na Wall Street.

CZYTAJ TEŻ: USA: REWELACYJNE DANE Z RYNKU PRACY

Wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka Walt Disney, która zyskała 2.64%. Spółka kontynuuje wzrost po zaliczeniu czternastoletniego dołka. Najsłabiej wypadła spółka Walmart, która spadła 1.68%, po piątkowych danych o zatrudnieniu.

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotowała spółka Pioneer Natural Resources, która zyskała 10.45% po informacji, że przejęcie jej przez Exxon Mobile jest już bliskie. Największe straty zanotowała spółka Domino’s Pizza, która była pod kreską 5.95%. W całym tygodniu sieć pizzerii straciła prawie 10%.

Do posiedzenia Fed pozostały 23 dni. Niemal 80% uczestników rynku spodziewa się utrzymania stóp na niezmienionym poziomie.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WZROSTY NA WALL STREET

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BANKI

Sezon wynikowy na Wall Street otwiera dzisiaj JP Morgan Chase. Jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie w pierwszym kwartale tego roku wypracował o...

USA

Dziś poznamy oczekiwania inflacyjne Amerykanów – kluczowe dla prognozowania przyszłego wzrostu cen. Czwartkowa sesja była spokojna, choć nie zabrakło ekstremalnych ruchów kursowych. Gośćmi zamknięcia...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy i są to dane nieco lepsze od oczekiwań analityków.

USA

Tak nerwowej reakcji na dane o amerykańskiej inflacji już dawno nie obserwowaliśmy na rynku. Chwilę po godzinie 14:30 dolar względem złotego czy euro dosłownie...