Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

WZROSTY NA WALL STREET

WZROSTY NA WALL STREET

Poniedziałek na amerykańskich rynkach okazał się… całkiem udany – wbrew sesjom europejskim, wbrew dramatycznym wzrostom rentowności 10 letnich obligacji… wbrew oczekiwaniom analityków.

Sesją zakończona przez Franco Stevanato, szefa Stevanato Group, włoskiej firmy produkującej sprzęt używany w produkcji farmaceutycznej, między innymi w postaci szklanych rur i naczyń, zaczęła się od spadków, które utrzymywały się przez prawie cały dzień, ale sesja zakończyła się wzrostami indeksów.

CZYTAJ TEŻ: BOOKING NIE KUPI ETRAVELI

S&P500 zyskał 0,4%, podczas gdy Nasdaq Composite podskoczył o 0,45%. Dow Jone Industrial Average wzrósł o 0,13%. Wszystkie trzy indeksy przerwały czterodniową passę spadków.

Niemniej jednak notowania spółek utrzymują się na drodze, do zakończenia września na minusach. Historia lubi się powtarzać – wrzesień jest jednym z regularnie spadkowych miesięcy. Wzrostom nie sprzyjają wnioski z zeszłotygodniowego posiedzenia dotyczącego polityki Rezerwy Federalnej: wyższe stopy procentowe na dłuższy okres i mniejsza liczba obniżek w 2024 r., niż wcześniej oczekiwano.

WZROSTY NA WALL STREET

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: