Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

WZROSTY NA WALL STREET

SPADKI NA WALL STREET

Poniedziałek na amerykańskich rynkach okazał się… całkiem udany – wbrew sesjom europejskim, wbrew dramatycznym wzrostom rentowności 10 letnich obligacji… wbrew oczekiwaniom analityków.

Sesją zakończona przez Franco Stevanato, szefa Stevanato Group, włoskiej firmy produkującej sprzęt używany w produkcji farmaceutycznej, między innymi w postaci szklanych rur i naczyń, zaczęła się od spadków, które utrzymywały się przez prawie cały dzień, ale sesja zakończyła się wzrostami indeksów.

CZYTAJ TEŻ: BOOKING NIE KUPI ETRAVELI

S&P500 zyskał 0,4%, podczas gdy Nasdaq Composite podskoczył o 0,45%. Dow Jone Industrial Average wzrósł o 0,13%. Wszystkie trzy indeksy przerwały czterodniową passę spadków.

Niemniej jednak notowania spółek utrzymują się na drodze, do zakończenia września na minusach. Historia lubi się powtarzać – wrzesień jest jednym z regularnie spadkowych miesięcy. Wzrostom nie sprzyjają wnioski z zeszłotygodniowego posiedzenia dotyczącego polityki Rezerwy Federalnej: wyższe stopy procentowe na dłuższy okres i mniejsza liczba obniżek w 2024 r., niż wcześniej oczekiwano.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BANKI

Sezon wynikowy na Wall Street otwiera dzisiaj JP Morgan Chase. Jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie w pierwszym kwartale tego roku wypracował o...

USA

Dziś poznamy oczekiwania inflacyjne Amerykanów – kluczowe dla prognozowania przyszłego wzrostu cen. Czwartkowa sesja była spokojna, choć nie zabrakło ekstremalnych ruchów kursowych. Gośćmi zamknięcia...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy i są to dane nieco lepsze od oczekiwań analityków.

USA

Tak nerwowej reakcji na dane o amerykańskiej inflacji już dawno nie obserwowaliśmy na rynku. Chwilę po godzinie 14:30 dolar względem złotego czy euro dosłownie...