Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

WZROSTY NA WALL STREET

POWELL POGRĄŻYŁ WALL STREET

Dziś amerykańscy inwestorzy będą spoglądać na wschód, za ocean, do europy, a ti przez dane o inflacji publikowane dziś od rana. Wczorajszą sesję zakończyliśmy wzrostami głównych indeksów.

Specjalnymi gośćmi wczorajszego zamknięcia handlu byli przedstawiciele spółki Cummins, producenta generatorów prądu. Miliony Amerykanów w tych dniach szykują się do przyjęcia 10. już cyklonu tropikalnego w bieżącym sezonie huraganowym.

CZYTAJ TEŻ: SPADA PRODUKCJA PRZEMYSŁOWA W JAPONII

Wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka Apple, która zyskała 1.92% po zapowiedzi przekierowania znacznych środków na rozwój sztucznej inteligencji, która ma być dostępna w każdym ich urządzeniu. Najsłabiej wypadła spółka 3M, która spadła 1.07% w korekcie do wcześniejszych wzrostów.

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotowała spółka Insulet, która zyskała 6.42%. Największe straty zanotowała spółka HP, która zakończyła handel 6.65% pod kreską mimo lepszych od oczekiwań danych finansowych. A mogli pożenić drukarki z AI…

WZROSTY NA WALL STREET

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

KREDYTY

Już 8 stycznia Bank gospodarstwa Krajowego może ogłosić koniec środków na program bezpieczny kredyt na 2%. Jak ocenia prezes PKO Banku Hipotecznego Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz-...

USA

Amerykańska gospodarka ma się jeszcze lepiej niż przewidywał rynek. W 3 kwartale tego roku PKB tego kraju w ujęciu annualizowanym wzrosło aż o 5.2%.

%d bloggers like this: