Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

WZROSTY NA WALL STREET

SPADKI NA WALL STREET
foto: pixabay.com

Dziś inwestorzy poznają indeks zaufania konsumentów Conference Board, który pozwoli ocenić skłonność Amerykanów do poluzowania konsumpcyjnego pasa. Za nami wzrostowa sesja na Wall Street. Po piątkowym przemówieniu Powella 80% inwestorów wierzy w utrzymanie stóp.

W ceremonii zamknięcia handlu wzięli udział przedstawiciele Touchstone Investments z okazji uruchomienia swojego najnowszego funduszu ETF, Touchstone Securitized Income.

CZYTAJ TEŻ: PODATNICY WINNI MILIARDY FISKUSOWI

Wzrostom w indeksie Dow Jones Industrial Average przewodził przemysłowo producencki gigant 3M, który zyskał ponad 5% po informacji o bliskiej ugodzie w sporze sądowym z tysiącami poszkodowanych przez zatyczki do uszu produkowane przez 3M dla amerykańskiej armii. Koszty odszkodowań szacowano na 5.5 mld dolarów. Najsłabiej radziła sobie Johnson&Johnson tracąc 1.18%.

Spośród spółek S&P500 najwięcej, bo niemal 6% zyskała Boston Scientific. Spółka poinformowała o sukcesie testów jej urządzenia do leczenia chorych z migotaniem przedsionków. Inna spółka medyczna, BIO-TECHNE była liderem spadków w indeksie po przecenie o niemal 2,5 procent.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Intel wycofuje się z głośno zapowiadanych inwestycji w Europie. Czy zagrożona może być też fabryka półprzewodników, która miała powstać pod Wrocławiem?

INNE

Dziś superkumulacja raportów na amerykańskim rynku akcji. Swoje raporty ogłoszą dziś m.in. Tesla, Microsoft czy Alphabet.

USA

Jak rynki zareagują na rezygnację Joe Bidena z kandydowania w wyborach prezydenckich? W poniedziałkowy poranek dolar lekko słabnie, podobnie bitcoin, zdrożały natomiast złoto i...

USA

Mały – pozornie – błąd firmy – i potężne, globalne straty. Chodzi oczywiście o globalną awarię w Microsofcie. Inwestorzy, chyba w odwecie wyprzedają walory...