Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

WZROSTY NA WALL STREET

WZROSTY NA WALL STREET
foto: pixabay.com

Dziś inwestorzy poznają indeks zaufania konsumentów Conference Board, który pozwoli ocenić skłonność Amerykanów do poluzowania konsumpcyjnego pasa. Za nami wzrostowa sesja na Wall Street. Po piątkowym przemówieniu Powella 80% inwestorów wierzy w utrzymanie stóp.

W ceremonii zamknięcia handlu wzięli udział przedstawiciele Touchstone Investments z okazji uruchomienia swojego najnowszego funduszu ETF, Touchstone Securitized Income.

CZYTAJ TEŻ: PODATNICY WINNI MILIARDY FISKUSOWI

Wzrostom w indeksie Dow Jones Industrial Average przewodził przemysłowo producencki gigant 3M, który zyskał ponad 5% po informacji o bliskiej ugodzie w sporze sądowym z tysiącami poszkodowanych przez zatyczki do uszu produkowane przez 3M dla amerykańskiej armii. Koszty odszkodowań szacowano na 5.5 mld dolarów. Najsłabiej radziła sobie Johnson&Johnson tracąc 1.18%.

Spośród spółek S&P500 najwięcej, bo niemal 6% zyskała Boston Scientific. Spółka poinformowała o sukcesie testów jej urządzenia do leczenia chorych z migotaniem przedsionków. Inna spółka medyczna, BIO-TECHNE była liderem spadków w indeksie po przecenie o niemal 2,5 procent.

WZROSTY NA WALL STREET

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Zamiast spodziewanego niewielkiego zysku PKP cargo zaraportowało, że w trzecim kwartale poniosło 8 mln zł straty. Jeden z członków zarządu spółki odmówił podpisania się...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

KREDYTY

Już 8 stycznia Bank gospodarstwa Krajowego może ogłosić koniec środków na program bezpieczny kredyt na 2%. Jak ocenia prezes PKO Banku Hipotecznego Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz-...

%d bloggers like this: