Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

WZROSTY NA WALL STREET

WZROSTY NA WALL STREET

Na piątkowe zamknięcie sesji zadzwonili dyrektorzy i goście Simplify Asset Management – innowacyjnego dostawcy ETF–ów i Asterozy – subdoradcy funduszu, z okazji niedawnego notowania funduszu The Simplify Opportunistic Income ETF – w skrócie CRDT. Głównym celem ETF-u jest generowanie bieżącego dochodu, przy jednoczesnym dążeniu do długoterminowego wzrostu kapitału. CRDT to aktywnie zarządzana strategia kredytowa, która skupia się na wyborze zabezpieczeń w obszarze obligacji o wysokim dochodzie, inwestycyjnej jakości i długu w trudnej sytuacji finansowej.

W ubiegłym tygodniu rynki żyły przede wszystkim sympozjum Jackson Hole – w czasie którego Prezes Fed Jerome Powell powiedział, że członkowie komitetu są co prawda przygotowani na dalsze podwyżki stóp procentowych, jednak Fed może w krótkim terminie pozostawić stopy na niezmienionym poziomie. Jak wskazał Powell, na nadchodzących posiedzeniach bankierzy centralni mogą postępować ostrożnie, oceniając napływające dane oraz zmieniające się perspektywy i ryzyko.

CZYTAJ TEŻ: JSW ZAPŁACI A KURS ROŚNIE

Z danych, które mogą mieć wpływ na decyzję komitetu – posiedzenie przypomnijmy 14 września – w tym tygodniu inwestorzy będą czekali na piątkowy raport payrolls z rynku pracy. w czwartek, poznamy dane o dochodach i wydatki Amerykanów za lipiec, które zawierają także delfator PCE – preferowaną przez Fed miarę inflacji. Z kolei w środę napłynie II wyliczenie PKB USA za II kw.

Inwestorzy słowa Powella odebrali po namyśle – gołębio – piątkowa sesja na Wall Street zakończyła się wzrostami głównych indeksów. Dow Jones Industrial na zamknięciu urósł o 0,73 proc., S&P 500 o 0,67 proc., Nasdaq Composite zyskał 0,94 procent.

WZROSTY NA WALL STREET

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: