Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

WZROSTY NA WALL STREET

POSIEDZENIE FED

W ostatni dzień miesiąca amerykańscy inwestorzy poznają wyniki raportu o nastrojach zakupowców sektora przemysłowego w regionie Chicago, czyli Indeks Chicago PMI. Nastroje w końcówce tygodnia były bardzo dobre, główne indeksy wzrosły na Wall Street.

W piątek na amerykańskiej giełdzie świętowano 55 rocznicę podpisania ustawy o mieszkalnictwie i rozwoju miast z 1968 roku oraz powołanie Ginnie Mae, federalnej instytucji gwarantującej kredyty mieszkaniowe. Statystycznie każdy Amerykanin w ciągu swojego życia posiada w różnych okresach trzy nieruchomości.

A w handlu wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka Intel, która zyskała 6.60% – w czwartek Intel pochwalił się pierwszym po dwóch kwartałach strat zyskiem.

Najsłabiej wypadła sieć drogerii Walgreens, która spadła o 2.71% po odejściu CFO firmy. Spółka poszukuje kandydata z doświadczeniem w placówkach opieki zdrowotnej.

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotowała spółka DISH ofe3rująca bezprzewodowe usługi telekomunikacyjne, która zyskała 11.60% po nawiązaniu współpracy z Amazonem.

Duże wahania miały miejsce na akcjach organizatora wydarzeń masowych, spółki Live Nation. Najpierw informacje o rewelacyjnej sprzedaży biletów wyniosły kurs do 52 tygodniowego maksimum, by ostatecznie spaść o niemal 8 procent po informacji o planowanym przez Departament Sprawiedliwości postępowaniu antymonopolowym w związku ze stale rosnącymi cenami biletów.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Sprzedaż detaliczna (wyrównana sezonowo czyli bez uwzględnienia zmian cen) w Stanach Zjednoczonych wzrosła w maju o 0,1% w ujęciu miesięcznym podał federalny Departament Handlu.

USA

Dziś amerykańscy inwestorzy poznają dane o sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej. Według prognoz zarówno konsumpcja jak i produkcja zanotowały lekki wzrost i wyszły z...

USA

Wzrosła liczba tzw. nowych bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych i jest ona najwyższa od 10 miesięcy.

USA

W Stanach mocniej niż szacowano hamują ceny producentów.