Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

WZROSTY CEN ROPY POMOGŁY UNIMOTOWI

Wzrósł zysk spółki Unimot. Zysk skoczył z niespełna 8 mln zł do blisko 47 mln zł odnotowanych w pierwszych sześciu miesiącach 2021 roku.

WZROSTY CEN ROPY

Ponad sześciokrotnie wzrósł w pierwszym półroczu zysk netto zajmującej się obrotem paliwami giełdowej spółki Unimot.

Natomiast skonsolidowane przychody Unimotu wyniosły 3 mld 303 mln zł, co stanowi wzrost o ponad 50% w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego.

CZYTAJ TEŻ: CENY DREWNA 2022 – BĘDZIE POWTÓRKA Z 2021? CENY TARCICY JUŻ ROSNĄ – MÓWI RAFAŁ SZEFLER Z PIGPD

Jak podał Unimot, właściciel sieci stacji paliw Avia, w drugim kwartale mieliśmy do czynienia ze sprzyjającym otoczeniem zewnętrznym w segmencie paliw płynnych, co firma wykorzystała do osiągnięcia wyższych wolumenów sprzedaży i marż. Z drugiej strony w dalszym ciągu rosną ceny rynkowe wszystkich produktów, którymi handluje Unimot.

WZROSTY CEN ROPY – WPŁYW NA WYNIKI

Szczególnie widoczne było to w segmencie energii elektrycznej i gazu ziemnego, gdzie firma musiała znacząco ograniczyć handel hurtowy. Poza energią i gazem, negatywny wpływ na wyniki Unimotu miały także: segment fotowoltaiki obciążony kosztami związanymi z rozwojem, biznes produktów asfaltowych, gdzie obserwowano agresywną politykę cenową dostawców, oraz biznes olejów, przede wszystkim ze względu na rosnące ceny frachtów do Azji.

A prezes Unimotu Adam Sikorski będzie gościem Biznes24 o 17.15.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WZROSTY CEN ROPY POMOGŁY UNIMOTOWI

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Giełdowy Unimot pochwalił się w ubiegłym roku rekordowymi wynikami kwartalnymi – spółka zarobiła na czysto 115 mln zł, czyli blisko cztery razy więcej niż...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Wstępne wyniki spisu ludności 2021 są tematem rozmowy Marcina Dobrowolskiego z Dominikiem Rozkrutem, prezesem Głównego Urzędu Statystycznego.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

%d bloggers like this: