Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

WZROSTY CEN ROPY POMOGŁY UNIMOTOWI

Wzrósł zysk spółki Unimot. Zysk skoczył z niespełna 8 mln zł do blisko 47 mln zł odnotowanych w pierwszych sześciu miesiącach 2021 roku.

WZROSTY CEN ROPY

Ponad sześciokrotnie wzrósł w pierwszym półroczu zysk netto zajmującej się obrotem paliwami giełdowej spółki Unimot.

Natomiast skonsolidowane przychody Unimotu wyniosły 3 mld 303 mln zł, co stanowi wzrost o ponad 50% w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego.

CZYTAJ TEŻ: CENY DREWNA 2022 – BĘDZIE POWTÓRKA Z 2021? CENY TARCICY JUŻ ROSNĄ – MÓWI RAFAŁ SZEFLER Z PIGPD

Jak podał Unimot, właściciel sieci stacji paliw Avia, w drugim kwartale mieliśmy do czynienia ze sprzyjającym otoczeniem zewnętrznym w segmencie paliw płynnych, co firma wykorzystała do osiągnięcia wyższych wolumenów sprzedaży i marż. Z drugiej strony w dalszym ciągu rosną ceny rynkowe wszystkich produktów, którymi handluje Unimot.

WZROSTY CEN ROPY – WPŁYW NA WYNIKI

Szczególnie widoczne było to w segmencie energii elektrycznej i gazu ziemnego, gdzie firma musiała znacząco ograniczyć handel hurtowy. Poza energią i gazem, negatywny wpływ na wyniki Unimotu miały także: segment fotowoltaiki obciążony kosztami związanymi z rozwojem, biznes produktów asfaltowych, gdzie obserwowano agresywną politykę cenową dostawców, oraz biznes olejów, przede wszystkim ze względu na rosnące ceny frachtów do Azji.

A prezes Unimotu Adam Sikorski będzie gościem Biznes24 o 17.15.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

GPW

Pierwszy debiut na GPW, a konkretnie na alternatywnym rynku NewConnect. Road Studio rozpoczęło notowania z 27 procentową przeceną.

GPW

Potwierdziły się doniesienia mediów o tym, że węgierski MOL odkupi od Orlenu część stacji Lotosu po fuzji obu firm, a naftowy koncern Saudi Aramco...