Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

WZROSTOWY START SEZONU NA WALL STREET

Start sezonu na Wall Street, która czeka na dzisiejszą konferencję Jerome’a Powella.

WALL STREET TRAWI DANE

Sezon wynikowy na Wall Street rozpoczęty, dziś poznamy raporty Boeinga i MasterCarda, a wieczorem będziemy się wsłuchiwać w słowa Jerome’a Powella, który jak zawsze okrągłymi zdaniami uzasadniać będzie decyzję Komitetu Otwartego Rynku. Wczorajszą sesję zakończyliśmy wzrostami głównych indeksów.

Gośćmi zamknięcia nowojorskiej giełdy byli przedstawiciele J.P. Morgan Asset Management z okazji niedawnego debiutu ich najnowszego ETFu.

CZYTAJ TEŻ: PROGRAM KOLEJOWY: 80 MLD NA BUDOWĘ NOWYCH TRAS (ROZMOWA)

A w handlu wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka JPMorgan, która zyskała 2.07%. Najsłabiej wypadła raportująca dziś zresztą spółka Boeing, która spadła 2.32%. Model 737 max 7 może nie uzyskać pozwolenia na loty pasażerskie w Stanach nawet do 2026 roku.

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotowała spółka MSCI, która zyskała 9.31% po podniesieniu kwartalnej dywidendy do 1 dolara 60 centów, to jest o 16%. Największe straty zanotowała United Parcel Service, czyli UPS, zamykając handel 8.19% co było reakcją na ogłoszone przez spółkę zwolnienia aż 12 tysięcy pracowników.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WZROSTOWY START SEZONU NA WALL STREET

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy czeka nas szok cenowy w stawkach za energię rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Wojciechem Jakóbikiem, redaktorem naczelnym biznesalert.pl.

USA

Wygrana Donalda Trumpa może oznaczać rewolucję na Wall Street. Kandydat do fotelu prezydenta USA zapowiada zniesienie części przepisów, które zostały uchwalone po kryzysie bankowym...

EUROPA

Właściciel sieci sklepów Żabka, amerykański fundusz CVC Capital Partners ogłosił zamiar wejścia na giełdę w Amsterdamie. Oferta ma objąć akcje nowej emisji – cel...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak rozliczyć zyski z inwestycji kapitałowych rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Piotrem Juszczykiem, gł. doradcą podatkowym w inFakcie.