Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

WZROST ZYSKU OPERATORA AUTOSTRADY A4

Zysk operatora autostrady Katowice – Kraków wzrósł trzykrotnie w 2023 roku w porównaniu rok do roku – wynika z szacunków opublikowanych przez spółek.

WZROST ZYSKU OPERATORA AUTOSTRADY A4
źródło: stalexport

W całym ubiegłym roku Stalexport Autostrady wypracował ponad 109 mln zł zysku. W 2022 roku spółka raportował zysk na poziomie 36 mln zł.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy przychody spółki wyniosły niemal równe 509 mln zł.

W 2023 r. średni dobowy ruch na autostradzie Katowice-Kraków w przypadku samochodów osobowych wzrósł o 3 procent rok do roku. Spadła za to o ponad sześć dziesiątych procenta liczba aut ciężarowych, które korzystały z tego fragmentu autostrady A4.

Działalność Stalexport Autostrady i podmiotów wchodzących w skład jej grupy kapitałowej koncentruje się przede wszystkim na działalności autostradowej. Obejmuje ona eksploatację i utrzymanie odcinka autostrady Katowice-Kraków.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WZROST ZYSKU OPERATORA AUTOSTRADY A4

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Prawie dwukrotnie wzrósł kwartalny zysk Pekao SA. Drugi największy w naszym kraju bank chce też wypłacić rekordową dywidendę. Zysk netto Pekao SA w ostatnim...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.

USA

Nvidia znowu to zrobiła. Amerykański producent kart graficznych i półprzewodników wykorzystywanych ostatnio do rozwoju sztucznej inteligencji ponownie przebił rynkowe oczekiwania. Już teraz Nvidia określana...