Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FINANSE OSOBISTE

WZROST PRZECIĘTNEGO WYNAGRODZENIA W POLSCE

WYNAGRODZENIA W POLSCE

Puchną portfele Polaków, a przynajmniej niektórych, co dobitnie pokazał najnowszy, comiesięczny raport Głównego Urzędu Statystycznego.

CZYTAJ TEŻ: SPADA KONSUMPCJA W POLSCE

W ujęciu procentowym wzrost wynagrodzeń o 9.6% przerwał dwuletnią serię dwucyfrowych wzrostów osiągając w grudniu osiem tysięcy trzydzieści dwa złote brutto (8032 zł). Badanie dotyczy jednak tylko największych firm, zatrudniających powyżej dziewięciu osób na etacie. Obejmuje więc zaledwie 40% zatrudnionych w Polsce. I to tych na lepszych warunkach.

WZROST PRZECIĘTNEGO WYNAGRODZENIA W POLSCE
Wynagrodzenia w Polsce. Opracowanie: Telewizja BIZNES24.

Na nowy rekord wpływ miała kolejna fala wypłat premii kwartalnych, rocznych i świątecznych oraz nagród z okazji Barbórki. Do tego wypłaty za nadgodziny, a także odprawy emerytalne. Największy wzrost wynagrodzeń, aż o 83% w porównaniu do poprzedniego miesiąca miał miejsce w branży leśnej. Nominalnie wynagrodzenia górników przekroczyły średnio 20 tysięcy złotych. Najniższe zaś były w gastronomii i hotelarstwie, utrzymując się poniżej sześciu tysięcy złotych.

WZROST PRZECIĘTNEGO WYNAGRODZENIA W POLSCE
Zatrudnienie w Polsce. Opracowanie: Telewizja BIZNES24.

Liczba zatrudnionych (w przeliczeniu na pełne etaty) w grudniu wyniosła prawie 6 i pół miliona i lekko wzrosła w stosunku do listopada.

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WZROST PRZECIĘTNEGO WYNAGRODZENIA W POLSCE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zamknięciu notowań swoje szacunki za 2023 rok podał Kruk. Spółka chwali się, że jej zysk netto pierwszy raz w historii przekroczył 1 miliard...

SANKCJE

Łotewski Sejm zdecydował w czwartek o wprowadzeniu zakazu importu na Łotwę produktów rolnych pochodzących z Rosji i Białorusi.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.

FIRMA

Bardzo ważna uchwała Sądu Najwyższego. Wspólnik dwuosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością posiadający 99 procent udziałów nie podlega ubezpieczeniom społecznym. To cios w ZUS, który...