Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

WZROST INFLACJI PPI USA W VIII’23

WALL STREET ROŚNIE

Z ameryki napłynęły dziś kolejne dane inflacyjne, tym razem dotyczące cen producentów. Te w sierpniu wzrosły bardziej niż oczekiwano.

WZROST INFLACJI PPI USA W VIII'23

Z opublikowanych danych wynika, że inflacja wyniosła w sierpniu 1.6% rok do roku.
Wzrost jest aż o cztery dziesiąte procent wyższy od tego co oczekiwali analitycy.
Również miesiąc do miesiąc ceny producentów w USA wzrosły bardziej niż oczekiwały rynki.
W sierpniu inflacja PPI w porównaniu do lipca wzrosła o siedem dziesiątych procent. Jest to najwyższy miesięczny wzrost od początku 2023 roku. Z kolei inflacja bazowa cen produkcji sprzedanej wyniosła w sierpniu 2.2%, i również była zgodna oczekiwaniami.

Wskaźnik przedstawiający wzrost lub spadek kosztów produkcji, czyli inflacja PPI, pokazuje, jak zmieniały się ceny w przemyśle. Obrazuje także, jakie kwoty otrzymał producent za wyprodukowany i dostarczony towar. 

Po wczorajszych i dzisiejszych publikacjach na temat amerykańskiej inflacji wyceny rynkowe wskazują na niemal całkowitą pewność, że Fed nie podniesie stóp referencyjnych w przyszłym tygodniu. Chociaż przedstawiciele Fed w czerwcu wskazali, że spodziewają się jeszcze jednej podwyżki stóp procentowych przed końcem roku, rynkowe kontrakty terminowe w czwartek wskazywały 38 procent szans na taki ruch w listopadzie.

WZROST INFLACJI PPI USA W VIII'23

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

KREDYTY

Już 8 stycznia Bank gospodarstwa Krajowego może ogłosić koniec środków na program bezpieczny kredyt na 2%. Jak ocenia prezes PKO Banku Hipotecznego Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz-...

USA

Amerykańska gospodarka ma się jeszcze lepiej niż przewidywał rynek. W 3 kwartale tego roku PKB tego kraju w ujęciu annualizowanym wzrosło aż o 5.2%.

%d bloggers like this: