Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

UE

WZROST INFLACJI HICP W NIEMCZECH

Inflacja w Niemczech wzrosła albo spadła. Wszystko zależy od tego, który wskaźnik uznamy za lepiej oddający gospodarczą rzeczywistość za naszą zachodnią granicą.

WZROST INFLACJI HICP
foto: pexels.com
WZROST INFLACJI HICP W NIEMCZECH
Inflacja CPI w Niemczech lekko spadła.

W lipcu inflacja konsumencka, czyli CPI w Niemczech wyniosła 7.5% – wynika z ostatecznych wyliczeń opublikowanych przed Destatis. Dynamika roczna wzrostu cen była nieznacznie mniejsza niż w czerwcu (7.6%) i maju (7.9%)

WZROST INFLACJI HICP
Wzrost inflacji HICP w NIemczech.

Przyspieszenie inflacji pokazuje również wskaźnik HICP, czyli zharmonizowana miara dla wszystkich państw UE. Według tej miary inflacja wzrosła do 8.5% wobec oczekiwanego spadku do 8.1% z 8.2% w czerwcu.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WZROST INFLACJI HICP W NIEMCZECH

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak oszczedzać w trudnych czasach i niskich oprocentowaniach lokat rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Pawłem Majtkowskim, analitykiem w eToro.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że cukier jest drogi i dlaczego rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Romanem Kubiakiem, prezesem Pfeifer & Langen Polska, producenta cukru.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co może się wydarzyć po zaanektowaniu przez Rosję terenów należących do Ukrainy rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z generałem Leonem Komornickim.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że inflacja przekroczyła 17% rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Łukaszem Tarnawą, głównym ekonomistą Boś Banku.

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: