Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

OTOCZENIE MAKRO

WZROST EKSPORTU O 26% R/R – SPORE ROSZADY WŚRÓD IMPORTERÓW POLSKI

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie 14 mld 200 mln.

WZROST EKSPORTU O 26% R/R - SPORE ROSZADY WŚRÓD IMPORTERÓW POLSKI

Obroty towarowe handlu zagranicznego od stycznia do lipca bieżącego roku wyniosły w cenach bieżących prawie 727 mld zł eksporcie i jest więcej o 26% rok do roku w oraz 713 mld zł w imporcie. Wciąż największym importerem polskich produktów są Niemcy, którzy odbierają eksport o wartości 208 mld zł. Sporym zaskoczeniem jest uplasowanie się Francji zaraz za Niemcami, która w poprzednich danych o GUS o bilansie handlowym była za Czechami i Wielką Brytanią. Do grona 10 największych importerów dołączyła Hiszpania, która wymieniła Węgry.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

GPW

Pierwszy debiut na GPW, a konkretnie na alternatywnym rynku NewConnect. Road Studio rozpoczęło notowania z 27 procentową przeceną.

GPW

Potwierdziły się doniesienia mediów o tym, że węgierski MOL odkupi od Orlenu część stacji Lotosu po fuzji obu firm, a naftowy koncern Saudi Aramco...