Connect with us

Hi, what are you looking for?

OTOCZENIE MAKRO

WZROST EKSPORTU O 26% R/R – SPORE ROSZADY WŚRÓD IMPORTERÓW POLSKI

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie 14 mld 200 mln.

Obroty towarowe handlu zagranicznego od stycznia do lipca bieżącego roku wyniosły w cenach bieżących prawie 727 mld zł eksporcie i jest więcej o 26% rok do roku w oraz 713 mld zł w imporcie. Wciąż największym importerem polskich produktów są Niemcy, którzy odbierają eksport o wartości 208 mld zł. Sporym zaskoczeniem jest uplasowanie się Francji zaraz za Niemcami, która w poprzednich danych o GUS o bilansie handlowym była za Czechami i Wielką Brytanią. Do grona 10 największych importerów dołączyła Hiszpania, która wymieniła Węgry.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

GPW

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.

GPW

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła karę na PZU SA. Największy polski ubezpieczyciel będzie musiał zapłacić prawie 400 tys. zł za naruszenie ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych.