Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNEK PRACY

WZROŚNIE SEZONOWE BEZROBOCIE

Sezonowe bezrobocie w Polsce może wzrosnąć w tym roku.

SEZONOWE BEZROBOCIE

Bezrobocie wzrośnie, ale sezonowo – prognozuje Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych w komentarzu do odczytu Wskaźnika Rynku Pracy. Wskaźnik ten wzrósł w maju o jeden punkt.

SEZONOWE BEZROBOCIE
Opracowanie: Telewizja BIZNES24.

W ocenie BIEC najbardziej negatywne prognozy płyną z danych na temat szans zatrudnieniowych osób bezrobotnych. Liczba ofert pracy rejestrowanych w urzędach ponownie spadła. W kwietniu było ich o 13 procent mniej niż w marcu. W porównaniu do stycznia napływ nowych wakatów był mniejszy o 42%.

CZYTAJ TEŻ: MILIARDY ZA PAKIET FIT FOR 55

Zdaniem ekspertów liczby te świadczą o powstrzymywaniu się przedsiębiorców od kreowania nowych etatów, ale nie będą one miały wpływu na wzrost trwałego bezrobocia.

WZROŚNIE SEZONOWE BEZROBOCIE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BANKI

O prawie 180 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosły zyski banków w Polsce.

KREDYTY

Boom na kredyty mieszkaniowe lekko słabnie. W listopadzie o taki kredyt wnioskowało prawie 40 tys. osób To prawie trzy razy więcej niż przed rokiem.

FIRMA

Oświadczenie ws. bezpodstawnych i nieuprawnionych oszczerstw kolportowanych na temat NEWAG S.A. – Nasze oprogramowanie jest czyste. Nie wprowadzaliśmy, nie wprowadzamy i nie będziemy wprowadzać...

GOSPODARKA

Prawie 16 procent tracił na otwarciu handlu nowosądecki Newag. Przecenę akcji wywołała informacja Onetu na temat tego, że producent celowo wywoływał usterki w swoich...

%d