Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

WZRÓSŁ KWARTALNY ZYSK PZU

Znacznie wzrósł zysk PZU w drugim kwartale.

WYNIKI PZU
źródło: PZU

O prawie 28 proc. rok do roku wzrósł kwartalny zysk PZU. W drugim kwartale 2023 r. największy rodzimy ubezpieczyciel zarobił na czysto 1 mld 545 mln zł.

W drugim kwartale grupa PZU zwiększyła przychody z ubezpieczeń do 6 mld 601 mln zł – to 6 proc. więcej niż przed rokiem.

CZYTAJ TEŻ: WZROSTY NA WALL STREET

Najszybciej, bo o prawie 11 proc., wzrosły przychody z ubezpieczeń majątkowych i pozostałych osobowych w Polsce, które osiągnęły wartość 7,7 mld zł. W dużej mierze stało się to za sprawą wzrostu w ubezpieczeniach komunikacyjnych, zwłaszcza w segmencie auto casco. Było to związane m.in. z rosnącą podażą nowych pojazdów i ożywieniem na rynku leasingowym.

Jak napisała w komentarzu do wyników prezes PZU Beata Kozłowska-Chyła w drugim kwartale grupa zwiększyła sprzedaż ubezpieczeń, utrzymując jednocześnie rentowność działalności podstawowej.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

W tym tygodniu zdecydowanie przybyło niedźwiedzi na warszawskim parkiecie. Z kolei pogłowie byków pozostaje praktycznie bez zmian od ubiegłotygodniowego badania inwestorów indywidualnych.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O najnowszych danych dotyczących polskiej gospodarki rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesorem Witoldem Orłowskim, gł. doradcą w PwC.

GPW

Wywiad z prezesem Grupy Azoty - ale bez najważniejszych pytań. Rzeczpospolita publikuje dziś odpowiedzi Huberta Kamoli, od niedawna prezesa Grupy Azoty, na pytania głównie...

USA

Przenosimy się za ocean gdzie trwa sezon wynikowy na Wall Street. Dzisiaj raportem za drugi kwartał pochwalił się US Bancorp, które wyglądają mizernie na...