Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

WZRÓSŁ KWARTALNY ZYSK PZU

Znacznie wzrósł zysk PZU w drugim kwartale.

ZYSK PZU
źródło: PZU

O prawie 28 proc. rok do roku wzrósł kwartalny zysk PZU. W drugim kwartale 2023 r. największy rodzimy ubezpieczyciel zarobił na czysto 1 mld 545 mln zł.

W drugim kwartale grupa PZU zwiększyła przychody z ubezpieczeń do 6 mld 601 mln zł – to 6 proc. więcej niż przed rokiem.

CZYTAJ TEŻ: WZROSTY NA WALL STREET

Najszybciej, bo o prawie 11 proc., wzrosły przychody z ubezpieczeń majątkowych i pozostałych osobowych w Polsce, które osiągnęły wartość 7,7 mld zł. W dużej mierze stało się to za sprawą wzrostu w ubezpieczeniach komunikacyjnych, zwłaszcza w segmencie auto casco. Było to związane m.in. z rosnącą podażą nowych pojazdów i ożywieniem na rynku leasingowym.

Jak napisała w komentarzu do wyników prezes PZU Beata Kozłowska-Chyła w drugim kwartale grupa zwiększyła sprzedaż ubezpieczeń, utrzymując jednocześnie rentowność działalności podstawowej.

WZRÓSŁ KWARTALNY ZYSK PZU

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

KREDYTY

Już 8 stycznia Bank gospodarstwa Krajowego może ogłosić koniec środków na program bezpieczny kredyt na 2%. Jak ocenia prezes PKO Banku Hipotecznego Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz-...

USA

Amerykańska gospodarka ma się jeszcze lepiej niż przewidywał rynek. W 3 kwartale tego roku PKB tego kraju w ujęciu annualizowanym wzrosło aż o 5.2%.

%d bloggers like this: