Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

NIŻSZY ZYSK GRUPY AZOTY ZAK

Półroczne wyniki Grupy Azoty Zakładów Azotowych Kędzierzyn zlokalizowanych w Kędzierzynie- Koźlu wykazały większe przychody o ponad 40% ale mniejsze zyski w ujęciu rok do roku.

AZOTY LEKKO W GÓRĘ PO WYNIKACH
AZOTY LEKKO W GÓRĘ PO WYNIKACH

Zakłady Grupy Azoty zlokalizowane w Kędzierzynie- Koźlu są liderem na polskim rynku w segmencie Oxoplast. Jest to produkcja preparatów chemicznych potrzebnych do wytworzenia farb, kabli, tworzyw sztucznych PCW i aldehydów.
W II kwartale odział Azotów uzyskał 541 mln zł przychodów ze sprzedaży, czyli o 171 mln zł więcej w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Zysk netto tej kwoty wyniósł 38 mln zł i był mniejszy o 1 mln zł rok do roku. Marża spółki wyniosła 14%, co oznacza obniżenie się jej o 8 punktów procentowych rok do roku.

Kierownictwo zakładu ocenia sytuację na rynku segmentu Oxoplast bardzo dobrą sytuację, a wysoki popyt i nie wystarczająca podaż na rynku będą powodowały coraz wyższe przychody z sprzedaży dla spółki.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Huśtawka na akcjach Microsoftu po kwartalnych wynikach. Akcje staniały o aż 4 procent gdy Microsoft opublikował raport z przychodami i zyskiem aż o jedną...

ŚWIAT

Liczba nowych abonentów Netfliksa w ostatnim kwartale minionego roku okazała się niższa niż oczekiwał rynek, co doprowadziło do 20 proc. przeceny akcji w handlu posesyjnym.

GPW

Mercator Medical miał w czwartym kwartale kw. 7,7 mln zł straty netto, wobec niespełna 349 mln zł zysku w poprzednim roku - szacuje spółka.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...