Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

NIŻSZY ZYSK GRUPY AZOTY ZAK

Półroczne wyniki Grupy Azoty Zakładów Azotowych Kędzierzyn zlokalizowanych w Kędzierzynie- Koźlu wykazały większe przychody o ponad 40% ale mniejsze zyski w ujęciu rok do roku.

AZOTY LEKKO W GÓRĘ PO WYNIKACH
AZOTY LEKKO W GÓRĘ PO WYNIKACH

Zakłady Grupy Azoty zlokalizowane w Kędzierzynie- Koźlu są liderem na polskim rynku w segmencie Oxoplast. Jest to produkcja preparatów chemicznych potrzebnych do wytworzenia farb, kabli, tworzyw sztucznych PCW i aldehydów.
W II kwartale odział Azotów uzyskał 541 mln zł przychodów ze sprzedaży, czyli o 171 mln zł więcej w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Zysk netto tej kwoty wyniósł 38 mln zł i był mniejszy o 1 mln zł rok do roku. Marża spółki wyniosła 14%, co oznacza obniżenie się jej o 8 punktów procentowych rok do roku.

Kierownictwo zakładu ocenia sytuację na rynku segmentu Oxoplast bardzo dobrą sytuację, a wysoki popyt i nie wystarczająca podaż na rynku będą powodowały coraz wyższe przychody z sprzedaży dla spółki.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

NIŻSZY ZYSK GRUPY AZOTY ZAK

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Kolejne dobre dane ze Stanów – po środowym odczycie niższej od oczekiwań inflacji CPI otrzymaliśmy dane o malejącej inflacji producenckiej – dały rynkom nadzieje...

POLSKA

W II kwartale bank PNB Paribas Polska niemal podwoił zysk.

POLSKA

Wyniki ASBISU - mimo spadku - okazały się lepsze od oczekiwań.

GPW

Orlen zarabia na gigantycznym wzroście cen paliw. Zyska największego producenta i dystrybutora paliw wyniósł w II kwartale aż 3.7 miliarda złotych.

%d bloggers like this: